Рада Церков: Питаннями дітей і сімей має займатися окреме міністерство

Рада Церков: Питаннями дітей і сімей має займатися окреме міністерство - фото 1
Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій вітає заклик парламенту щодо створення урядової структури в сфері захисту прав дітей.

Про це повідомляє сайт ВРЦіРО.

Однак, на переконання ВРЦіРО, вимога Верховної Ради України щодо створення “центрального органу виконавчої влади із спеціальним статусом, який… забезпечує формування та реалізацію державної політики з питань захисту прав дітей”, буде найкраще реалізована у вигляді Міністерства у справах сім’ї, дітей і молоді України.

На цьому наголошується у зверненні ВРЦіРО до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, прийнятому на засіданні Ради Церков 15 грудня 2021 року.

“Благополучне дитинство неможливе поза сімейним оточенням. Тим більше, формування державної політики в сфері дітей, молоді та сім’ї має здійснювати міністерство, а не державна служба, яка, як це визначено законом, – не може мати таких повноважень.”

Представники ВРЦіРО вважають, що це повинен бути центральний орган виконавчої влади, який має відійти від практики ігнорування потреб дітей та сімей і виконання каральних функцій (відібрання дітей, позбавлення батьківських прав тощо), а стати державним органом, який буде вчасно виявляти неблагополуччя та допомагати сім’ям у подоланні складних життєвих обставин.

Міністерство у справах сім’ї, дітей і молоді могло б у першу чергу зосередитися на вирішенні таких завдань:

розробити засади державної сімейної політики за участі релігійної спільноти та інших представників громадськості;

розробити та подати на затвердження Кабміну державну програму підтримки сімей, відповідального батьківства і материнства з необхідним бюджетним фінансуванням;

розробити і сприяти прийняттю парламентом законодавчих актів, спрямованих на заборону в Україні комерційного сурогатного материнства, яке по суті є різновидом торгівлі людьми.

На необхідності створення такого міністерства наголосив 17 грудня під час зустрічі Президента з представниками Ради Церков Михайло Паночко, Старший єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської.