“Рак. Життя після діагнозу” — актуальна тема лютневої “Кани”
Невипадково
лютневий випуск журналу редакція “Кани” присвятила саме темі про онкохвороби. Це місяць, коли відзначається Всесвітній день хворого, Всесвітній день боротьби проти раку та Всесвітній день онкохворої дитини. У назві теми “Рак. Життя після діагнозу” ключовим словом є ЖИТТЯ. Бо діагноз “рак” не закінчує життя вмить, це переважно не є несподівана і раптова смерть як від інфаркту чи травм у дорожній аварії. ЖИТТЯ після діагнозу триває. Так, на якийсь час. Але усі ми тут “на якийсь час”, навіть без діагнозу...
Життя після діагнозу – зовсім не теорія. Безліч тих нещасних табу, низька культура у ставленні до хворих у нашому суспільстві, байдужість у медичній сфері. Тому що про це ТРЕБА ГОВОРИТИ. Мабуть, кожен знає когось онкохворого. Але досвід хвороби торкає не лише самих хворих, але й родичів, тих, хто жив поруч. Шок, запитання “чому?”, несприйняття, боротьба, лікування, депресії, страх, примирення, мовчання, сльози, безпорадність, надія – все це належить до життя після діагнозу, а радше – просто до життя. Бо, як каже в інтерв’ю психолог Володимир Станчишин: “Хвороба – це даність. Людина не знає і ніколи не знатиме, чому так сталося”. Це даність життя. Нашого людського життя на землі. А “Кана” пише саме про життя, тому і про хвороби.
Життя насправді – багатогранна, цікава і захоплива пригода. Якщо у ньому є Бог, то навіть якщо у ньому є хвороба, людина живе благословенно, тобто є щасливою і реалізованою. І це прекрасно видно у житті отця П’єра Лефевра, тому варто прочитати інтерв’ю з цим дуже простим а водночас глибоко просякнутим життєвою мудрістю французьким священиком.
Розмова з митцями іконописної майстерні “Алімпій” може надихнути вас до молитви, а текст Дзвінки Матіяш — до молитви за тих, хто носить вишиванки.
У цьому номері — нова рубрика “Літургійна школа”, де у розмовах з літургістами будуть розбиратися всі нюанси богослужінь Церкви.
У віртуальну мандрівку на Ферерські острови запрошує Вікторія Рудич.
Незабаром редакція планує запустити сайт журналу.
Придбати «Кану» можна на сайті та у крамницях “Свічадо”, у кіосках преси “Інтерпрес” та храмах Львова. А слідкувати за анонсами матеріалів журналу та спілкуватися на актуальні теми можна на сторінці “Кани” у Фейсбуці та Інстаграмі (@kana_ua).
Передплатити можна у будь-якому відділенні Укрпошти або онлайн. Передплатний індекс 68747