Речник ПЦУ: Патріарх Кирил став жертвою своїх власних "ефектних" рішень

Речник ПЦУ: Патріарх Кирил став жертвою своїх власних "ефектних" рішень - фото 1
Патріарха Кирила «наздоганяють» наслідки його колишніх дій та рішень, які тоді здавалися дуже вдалими, ефектними та «ефективними», а тепер вилазять йому боком.

Про це у себе на Фейсбуці написав речник ПЦУ архиєпископ Євстратій (Зоря).

"І ось тепер він платить за дворазову відмову визнати УПЦ автокефальною, коли така можливість була. Хоча цим можна було уникнути багатьох втрат і для Церкви, і навіть для самої Московської Патріархії - у 1992 році та у 2017-18 роках.

Показавши всім, що можна першого з єрархів РПЦ митрополита Філарета лише на підставі «політичної доцільності» піддати «позбавленню сану» і навіть «анафемі» - він відкрив «скриню Пандори». Бо тепер будь-хто (хоч ексцентричний Діомід, хоч вбивця Романов, хоч відлучений Лукіянік) може проклинати будь-якого єрарха і вважати їх за ніщо, а себе - за мірило істини", - зазначив речник ПЦУ.

Архиєпископ Євстратій пригадав, як у 2016 році Патріарх Кирил намагався зірвати Всеправославний Собор. Тепер він пожинає плоди у вигляді втрати впливу навіть у тих Помісних Церквах, які вважалися непорушними союзниками МП.

"Бажаючи через гарячкове намноження єпископату РПЦ отримати чисельну більшість у всьому єпископаті Православ‘я - отримав низькоякісний результат, якому тепер не здатен дати ради. Історія висунення, дільності та осудження одного з таких єпископів - вельми показова.

Уклавши союз з кремлівським володарем в обмін на неперешкоджання обранню на трон в 2009 році - тепер платить за рахунками. Бо «кільце влади», яке дає кремлівський Саурон, завжди означає рабство, а не владу.
Для всіх вже очевидно (мабуть і в душі - для самого Патріарха Кирила), що більша частина його амбіцій та планів, з якими він йшов до трону протягом 1990-х та 2000-х - зазнала краху. Суспільний авторитет - ніякий. Контрольованість процесів в РПЦ - втрачено, і гучні «осудження» - ознака не сили, а слабкості збудованої ним системи. Авторитет РПЦ у Вселенському Православ’ї - підірвано. Контакт і довіру влади - втрачено, для Кремля він вже не партнер, а обуза і подразник. І навряд чи хтось - хоч «МП-ліберали», хоч «МП-консерватори» - від його подальшого правління можуть очікувати чогось позитивного.

Залишається лише одне питання: чи Патріарх Кирил доведе МП до повної катастрофи, чи раніше «уйдёт, оградив Церковь от этого трудного времени»?", - запитує архиєпископ Євстратій (Зоря).