Речник єпископату Польщі спростував повідомлення ТАСС щодо поглинання Львівської архидієцезії

Речник єпископату Польщі спростував повідомлення ТАСС щодо поглинання Львівської архидієцезії - фото 1
Речник Конференції Єпископату Польщі о. д-р. Лешек Генсяк назвав «безглуздою» інформацію агентства ТАСС від 22 червня, що ніби «Католицька Церква Польщі хоче поглинути українську Львівську архидієцезію».

Про це повідомляє КМЦ.

«Такого типу медійні «сенсації» російського інформагентства слід розглядати, зі зрозумілих причин, як елемент пропагандистської війни. Однак вони не мають жодного відношення до реальності, а є типовим прикладом фейкових новин», – сказав священик.

Він наголосив, що ніколи, навіть за кулісами різноманітних єпископських зібрань, ніхто не обговорюватиме всерйоз таку сюрреалістичну ідею.

«Конкордат – це міжнародна угода, підписана між двома країнами. Наразі, звичайно, немає необхідності переглядати цю угоду», – зазначив речник Конференції єпископату Польщі. Він також додав, що в склад Конференції єпископату Польщі входять єпископи, які служать в Польщі.

Тому немає жодних підстав, щоб членом цієї організації став ординарій єпархії з-за меж Польщі, навіть якщо він поляк за національністю.

Заява о. Генсяка є реакцією на новину російського офіційного державного інформаційного агентства ТАСС, яке 22 червня ц.р. заявило, що «Католицька Церква в Польщі хоче поглинути Львівську архидієцезію України».