• Головна
  • Новини
  • Ректор УКУ назвав виклики, які сьогодні стоять перед УГКЦ та її новим Главою...

Ректор УКУ назвав виклики, які сьогодні стоять перед УГКЦ та її новим Главою

15.02.2011, 13:59
Ректор УКУ назвав виклики, які сьогодні стоять перед УГКЦ та її новим Главою - фото 1

Rector-UCU.jpgО. д-р Борис Ґудзяк закликає кожного греко-католика до відповідальності заради правдивої і зрілої Церкви. За його переконанням, «наступному Главі Церкви буде важко, якщо ми очікуватимемо, що він працюватиме за нас. І навпаки — якщо кожен з нас доросте до свого покликання, своєї особистої відповідальності, ми побачимо, що таким чином породимо великого патріарха правдивої, автентичної, зрілої Церкви». Про це ректор УКУ о. Борис Ґудзяк сказав в інтерв’ю газеті «День».

За його словами, УГКЦ пережила Сталіна. «А зараз нема сталінізму, і ми не повинні перебільшувати й панікувати, лякати одне одного. У жодному разі я не закликаю до байдужості чи пасивності. Навпаки — треба пильнувати, треба відважно виступати й говорити, працювати. Треба, щоб кожна людина брала на себе відповідальність».

Ректор УКУ перечислив виклики, які сьогодні стоять перед УГКЦ та її новим Главою.

«Гадаю, один з найбільший викликів для Церкви, її провідників — пошук мови для постмодерного секуляризованого суспільства, в якому традиційні вартості, наприклад вартість сім’ї, далеко не очевидні великому відсоткові населення. Світ за останні п’ятдесят років змінився більше, ніж за попередні п’ятсот, і темпи змін в різних сферах випереджають іноді спроможність адаптуватися. Це в жодному разі не фаталістична оцінка ситуації і не вислів розпачу. Навпаки. Як на мене, наше розуміння християнського ідеалу через гоніння і свідчення мучеників водночас очистилося і отримало новий приклад. Мені здається, що майбутнє УГКЦ близько пов’язане з її недавнім минулим, з досвідом сповідників віри й мучеників, які зуміли, будучи фактично безсилими, побороти радянську систему. Радянська система кане в забуття, а їхнє свідчення піднімається на п’єдестал. Чому? Тому що воно правдиве, життєдайне. Уміти черпати з цього джерела та знаходити той кухоль, який українець ХХІ століття візьме в свої руки і зуміє випити до дна, — це є один великий виклик.

Другий виклик, над яким інтенсивно працював Блаженніший Любомир і до якого покликаний кожен архиєрей, особливо верховний архиєрей Папа Римський, — це зберігання єдності. Єдності єпархій в Україні, екзархатів і душпастриських станиць, які є в десятках країн на п’яти континентах. Але досвід показує, що Господь є близьким до тих, хто не відвертається від викликів історії. І ми можемо бути певними, що так і буде в майбутньому.

Третій — це традиційна турбота Глав УГКЦ від часів Митрополита Андрея Шептицького, а саме єдність. Цьому питанню віддавав свої сили і Патріарх Любомир», – наголосив о. Борис Ґудзяк.