Ректорат та спільнота  УКУ закликали владу не допустити руйнування системи ЗНО

17.06.2020, 09:14
Держава
УКУ - фото 1
УКУ
Поширення в Інтернеті інформації про те, що проведення ЗНО цього року може бути скасовано, змусило  ректорат Українського католицького університету  16 червня від імені спільноти УКУ звернутися до керівництва країни з наполегливим проханням якнайшвидше запевнити громадян України, що ЗНО буде проведено відповідно до графіку, затвердженого МОН, і розпочнеться 25 червня цього року.

Джерело: УКУ

Приймати рішення 22 червня є надто пізно, - наголошують в УКУ.

"Ми поділяємо переконаність, що дбати про здоров’я людини і шанувати людське життя є важливими обов’язками як держави, так і суспільства загалом. Тому ми усвідомлюємо всі ризики для здоров’я учасників ЗНО, які можуть постати через поширення COVID-19. Але ми також віримо, що вчителі й випускники шкіл, які самі зацікавлені водночас і в збереженні власного здоров’я, і в проведенні ЗНО, будуть максимально дисциплінованими й чітко дотримуватимуться правил і процедур проведення ЗНО у час пандемії, розроблених УЦОЯО.

Альтернативна ідея зараховувати учнів за середнім балом свідоцтва про повну загальну середню освіту не витримує жодної критики. Бо оцінювання – річ відносна. Чим вищі вимоги у школі, тим нижчий середній бал учнів. У школах, де учнівські досягнення нижчі, будуть ставити вищі оцінки за ті самі результати, ніж у школі, де навчаються сильні учні. Це – природно, бо оцінка має бути стимулом до кращих результатів. Лише ЗНО однаково оцінює усіх випускників. Вступом за оцінками атестату ми можемо покарати кращих учнів", - наголошують в УКУ.

ЗНО в УКУ називають "найуспішнішою реформою у сфері освіти в Україні за роки незалежності", яке дало змогу здібним і працьовитим учням, незалежно від майнового стану чи соціального статусу, вступати у кращі ЗВО на найпрестижніші спеціальності.

"Відміна ЗНО поверне нас у часи телефонного права, у залежність від грошей, до звички «решать вопросы», а не дотримуватись правди й академічної доброчесності. Отож руйнувати вже досягнуті здобутки не допустимо", - застерігають ректорат та спільнота УКУ.

"Дуже сподіваємося, що керівництво держави прислухається до наших пересторог і не допустить, щоб під виглядом піклування про здоров’я людей систему освіти було відкинуто в корупційне минуле", - такими словами завершується звернення УКУ щодо ЗНО.