Ректору УКУ о. Богданові Праху сьогодні - 60

23.08.2020, 18:44
Католики
Ректору УКУ о. Богданові Праху сьогодні - 60 - фото 1
Глава УГКЦ Блаженніший Святослав привітав о. Богдана Праха, ректора УКУ з нагоди його 60-літнього ювілею.

«Ваше життя, сповнене як пастирським служінням, так і науковим, зокрема в Українському католицькому університеті, принесло багато рясних плодів для нашої Церкви не лише в Україні, але й поза її межами. Ваша невтомна праця вже стала прикладом ревного слуги у винограднику Христовому, який вартий наслідування молодшими поколіннями», – йдеться у вітальній грамоті.

Патріарх Святослав подякував о. Богдану Праху за працю та побажав «рясних Божих ласк, допомоги Святого Духа в усіх починаннях на славу Божу та для добра нашого народу».

Ректору УКУ о. Богданові Праху сьогодні - 60 - фото 57407

 

Привітала о. Богдана з ювілеєм і спільнота УКУ:

"Ви стали Ректором Українського католицького університету, і, обіймаючи цю посаду, Ви знову дали нам велику життєву науку. Бо саме тоді Ви сформулювали свій головний намір: «Не руйнувати те, що створив о. Борис». Хай би цю філософію запозичили українські президенти та їхні уряди, які зазвичай першим ділом звинувачують своїх «попередників» і руйнують те, що вони досягли!

Проте сказати, що Ви не руйнували створене до Вас, – це нічого не сказати. Бо Ваша ректорська праця – це постійне чування над життєдіяльністю Університету, невтомне плекання його здобутків, щоденне підливання «вазонка» УКУ, завдяки чому з його стовбурця відгалужуються все нові й нові пагінці. Ваш ректорський стиль – не стриножувати ініціативних людей, давати їм простір для їхньої творчості, але й водночас нагадувати їм, що творче зростання має чутливо реагувати на одвічну «гравітацію» між добром і злом.

Ви стали опорою для багатьох – в Україні і по всьому світові. Тому так багато людей сьогодні радіють за Вас, бо твердо знають, що в очах Бога і людей Ваше життя – прекрасне.

Ви знаєте ціну високим принципам і вмієте їх обстоювати.

Ви знаєте вагу милосердя і вмієте підтримати тих, кому гірше.

Ви бережете пам’ять роду і запах рідної землі, а тому сповнюєте свій громадянський і моральний обов’язок як українець.

Ми, спільнота УКУ, щиро дякуємо вам за Ваше служіння нашому Університетові й за Вашу гідну життєву, національну і громадянську поставу. Дякуємо Богові й Вашим батькам, що дали Вам життя. Дякуємо пані-їмості Еві, що підтримує Вас у Вашому спільному паломництві на цій землі. І щиро просимо Бога, щоб Він обдарував Вас добрим здоров’ям і неослабною силою духу на многії і благії літа!".