Релігійні лідери разом з військово-політичним керівництвом України помолилися за жертв Голодомору

25.11.2023, 14:10
Держава
Релігійні лідери разом з військово-політичним керівництвом України помолилися за жертв Голодомору - фото 1
25 листопада, у 90-ті роковини Голодомору-геноциду, в Успенському соборі Києво-Печерської лаври в Києві відбулася спільна молитва за жертв голодоморів в Україні. У молитовному заході узяли участь предстоятелі Церков і духовні лідери релігійних організацій, військові капелани, військовослужбовці Сил безпеки та оборони України.

Молитва відбулася після наймасованішої за всю війну російської атаки ударними дронами міста Києва минулої ночі.

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, кожен з духовних лідерів промовив молитву за невинно вбитих голодом людей в Україні.

Релігійні лідери разом з військово-політичним керівництвом України помолилися за жертв Голодомору - фото 125611

«Зі святими упокой, Христе, душі невинно вбитих голодом в Україні слуг твоїх, де немає болізні, ні печалі, ні зітхання, але життя безконечне. Сам один єси безсмертний, що сотворив і збудував чоловіка, а ми, земні, з землі утворені і в тую ж землю підемо, бо так звелів Ти, що утворив мене і сказав мені, що — земля єси, і в землю відійдеш, куди всі ми люди підемо, з надгробним риданням співаючи пісню: Алилуя», — промовив Глава УГКЦ.

Після завершення молитви очільники Церков і лідери релігійних організацій разом з Президентом України та представниками військово-політичного керівництва пройшли до Національного музею Голодомору-геноциду.

Релігійні лідери разом з військово-політичним керівництвом України помолилися за жертв Голодомору - фото 125610

Участь у ранкових поминальних заходах взяли також закордонні делегації: президент Латвії Едгарс Рінкевичс, президент Швейцарії Ален Берсе, прем’єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте, голови та члени іноземних парламентів, представники дипломатичного корпусу.