Created with Sketch.

Релігієзнавці та археологи з різних країн поділилися досвідом у Херсонесі

31.05.2012, 10:32

У Національному заповіднику Херсонес Таврійський у Севастополі з 28 по 30 травня проходила 14-я міжнародна наукова конференція «Людина в світі релігійних уявлень».

У Національному заповіднику Херсонес Таврійський у Севастополі з 28 по 30 травня проходила 14-я міжнародна наукова конференція «Людина в світі релігійних уявлень». Як повідомляє кореспондент РІСУ Олег Савченко, протягом трьох днів учені з різних країн Європи ділилися досвідом і новітніми дослідженнями в області релігознавства, знайомилися з історичними пам'ятками міста.

Конференція традиційно збирає провідних вчених з різних країн, істориків, релігієзнавців. Традиція подібних наукових форумів зародилася в Херсонесі в 1999 році і стала наслідком прагнень вчених Україні та Польщі об'єднати зусилля у розробці актуальних наукових тем.

Один з ініціаторів її проведення та незмінний учасник, професор Ягелонського університету, завідувач кафедрою історії релігії Інституту релігієзнавства Генрік Гоффман вважає, що науковий форум пройшов досить плідно.

«У першу чергу важливо, що ми, релігознавці можемо зустрітися з археологами. Не часто буває, що представили різних наук, працюють разом, як інститут релігієзнавства Ягелонського університету так і інші польські університети, університети Росії, Білорусі, Чехії та настільки тривало співпрацювати один з одним», - сказав він.

Географія учасників постійно розширюється. Цього року в роботі форуму взяли участь 50 вчених з України, Росії, Польщі, Білорусі, Чехії та інших країн.

В останній день роботи конференції, 30 травня, пройшла презентація п'ятого тому наукових робіт під назвою Sacrum et profanum - духовне і світське. В ньому представлені доповіді учасників минулого форуму, що проходив в Херсонесі в 2010 році.

Надія Селунська - представляла на конференції Російську академію наук, центр практичної історії. Свою доповідь присвятила християнськими ювілеям, де описала їх зв'язок з різними пластами історії, культури і цивілізації від ренесансу до теперішнього часу. За її словами «земля Севастополя і Херсонеса це місце контакту різних культур і цивілізацій і сюди дуже цікаво приїхати людям, які вивчають історію давню, середніх століть, релігію».

Серед почесних гостей конференції, консул Республіки Польща в Севастополі Ян Здановский. За його словами, ця конференція стала важливою подією у взаємному співробітництві вчених України та Польщі. При цьому, для консула форум це ще й можливість зустрітися зі своїми університетськими викладачами, адже і сам він є випускників Краківського університету.

Як наголошують організатори, міжнародної конференції, в наступному році вона знову збере вчених з різних країн. Однак відбуватися це буде вже в Польщі, на базі Ягелонський університет.

Читайте також
Держава Єпископи Постійного Синоду УГКЦ зустрілися зі секретарем РНБО
Сьогодні, 17:31
Міжконфесійне СОМЕСЕ надіслала лист підтримки ВРЦіРО та всьому українському народові
Сьогодні, 14:17
Держава Верховний суд РФ відмовив в апеляції фігуранту «справи кримських мусульман» Ібрагімову, – адвокат
Сьогодні, 13:56
Світові Папа Франциск: Я постійно думаю про мученицьку Україну
Сьогодні, 12:09