Голова Верховної Ради 6 листопада 2012 року спрямував на підпис Президенту України законопроект № 10221, що передбачає суттєві зміни до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».
Про це стало відомо з інформації офіційного парламентського сайту, повідомляє Інститут релігійної свободи.
Згідно стаття 94 Конституції України, прийнятий закон підписує Голова Верховної Ради України і невідкладно направляє його Президентові України. Після отримання закону Президент України протягом 15 днів підписує його, беручи до виконання, та офіційно оприлюднює його або повертає закон зі своїми вмотивованими і сформульованими пропозиціями до Верховної Ради України для повторного розгляду.
Нагадаємо, що члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, Нарада представників християнських Церков України, а також правозахисники, громадські активісти та науковці звернулись до Президента України із закликом ветувати законопроект № 10221 з метою недопущення законодавчих обмежень свободи віросповідання в Україні.
Таким чином, до 21 листопада Президент Віктор Янукович має визначитись – підписувати або ветувати цей закон.
Як стало відомо ІРС, на початку тижня глави церков і релігійних організацій звернулись до Голови Верховної РадиВолодимира Литвина з проханням не допустити набуття чинності суттєвих змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», ухвалених із грубим порушенням Конституції України та Регламенту роботи парламенту.
Примітно, що під час прийняття законопроекту № 10221 і у першому, і у другому читанні, а також під час відхилення постанови про його скасування, пленарні засідання парламенту вів Перший заступник Голови Верховної Ради України Адам Мартинюк, який представляє партію комуністів.