• Головна
  • Новини
  • Римо-католики закликали Генпрокурора розібратися з інцидентом на Оболоні...

Римо-католики закликали Генпрокурора розібратися з інцидентом на Оболоні

22.04.2013, 17:03

Ординарій Києво-Житомирської дієцезії РКЦ архиєпископ Петро Мальчук звернувся до Генерального прокурора України Віктора Пшонки з проханням розібратися з конфліктною ситуацією, яка виникла навколо будівництва храму РКЦ на Оболоні. Інцидент на Оболоні українські римо-католики розцінюють як міжконфесійний і міжнаціональний.

Ординарій Києво-Житомирської дієцезії РКЦ архиєпископ Петро Мальчук звернувся до Генерального прокурора України Віктора Пшонки з прохання розібратися з конфліктною ситуацією, яка виникла навколо будівництва храму РКЦ на Оболоні. Інцидент на Оболоні українські римо-католики розцінюють як міжконфесійний і міжнаціональний.

«Пане прокуроре, я прошу вашого втручання у ситуацію і виявлення тих злочинців, які розпалюють не тільки міжконфесійну нетерпимість між нами, а також і міжнаціональну», - заявив єрарх.

Архиєпископ зазначив, що 16 квітня під час молебню біля будови храму невідомі особи з пневматичної зброї вистрілили у двох монахинь згромадження святого Йосипа. Одну з потерпілих згодом прооперували. А наступного дня, 17 квітня, зловмисники поламали огорожу.

«Звертаємося до вас з проханням розглянути якомога швидше справу. Сподіваємося, що у нашій державі буде зберігатися право, і воно буде гарантом нашого дружнього співжиття», - наголосив архиєпископ Петро Мальчук.

Як повідомляла РІСУ, ситуація на будівництві католицького храму у Києві на Оболоні є напруженою через спротив мешканців навколишніх будинків. Частина місцевих жителів, незадоволених будівництвом храму, заперечує свою причетність до стрілянини. Вони стверджують, що «це провокація». Проте у соцмережах місцеві мешканці не заперечують своїх дій, а навпаки погрожують, що «це лише початок».

Як зауважили в РКЦ, у них є всі дозвільні документи на будівництво храму. Релігійна громада також заперечує поширену у деяких ЗМІ інформацію про "знищення дитячого майданчику чи зеленої зони".