"Рішення залежить від Онуфрія", - митрополит Олександр (Драбинко) про сьогоднішнє зібрання УПЦ МП

27 травня, 09:20
Православні
"Рішення залежить від Онуфрія", - митрополит Олександр (Драбинко) про сьогоднішнє зібрання УПЦ МП - фото 1
Українська Православна Церква Московського Патріархату проведе зібрання 27 травня, на ньому можуть бути ухвалені важливі рішення.

Про це сказав в ефірі телеканалу “Київ” митрополит Переяславський і Вишневський ПЦУ Олександр (Драбинко), інформує Київ.Media.

За його словами, 27 травня УПЦ МП проведе чи то Собор, чи то з’їзд під головуванням Митрополита Онуфрія.

“Питання, які можуть бути підняті на зібранні, абсолютно непрогнозовані. Рішення залежить від Предстоятеля, Онуфрія. Сьогодні ми можемо сказати тільки, що в деяких єпархіях пройшли зібрання під проводом правлячих архиєреїв. Хтось висловився за повне проголошення незалежності від Московського Патріархату і проголошення автокефалії. Але наскільки ця автокефалія, якщо її буде проголошено, буде мати офіційний статус…?” — каже він.

Таким чином митрополит владтка Драбинко натякнув, що УПЦ МП навіть у випадку відділення не матиме статусу самостійної Церкви, бо для цього потрібне визнання іншими помісними Церквами.

На запитання про позицію священиків Києво-Печерської лаври митрополит Драбинко відповів наступним чином:

“Нехай братія, якої там на сьогоднішній момент біля 300 чоловік, приймуть рішення, хочуть вони бачити там Пашу-Мерседеса, який очолює лавру, чи хочуть бачити когось із братії, яка вестиме їх до Христа. А не до Путіна,” — каже митрополит ПЦУ Олександр.