• Головна
  • Новини
  • Рівненським священикам УПЦ (МП) інкримінують державну зраду та розпалювання релігійної ворожнечі...

Рівненським священикам УПЦ (МП) інкримінують державну зраду та розпалювання релігійної ворожнечі

06.12.2018, 10:22
Рівненським священикам УПЦ (МП) інкримінують державну зраду та розпалювання релігійної ворожнечі - фото 1
У Рівному СБУ допитала священиків Московського Патріархату. Вони є фігурантами двох кримінальних проваджень, зокрема за статтею "Державна зрада". Повістки вручили понад десятку служителів Церкви,повідомляє ТСН.

У Рівному СБУ допитала священиків Московського Патріархату. Вони є фігурантами двох кримінальних проваджень, зокрема за статтею "Державна зрада". Повістки вручили понад десятку служителів Церкви,повідомляє ТСН.

Спершу вони нічого не коментували та після перших допитів виступили із промовою. На сходинках зібралися зо три десятки священиків Української Православної церкви Московського Патріархату. Як з'ясувалось,12 викликали на допит, решта – прийшла на знак підтримки. Спочатку священнослужителі від коментарів відмовлялися: мовляв, самі не знають, що СБУ від них треба. Та за дві з половиною години вийшли з заявою.

"Достатньо натягнуто і незаконно інкримінують справи нашим священикам, одному з наших священиків особливо. Ми будемо підтримувати своїх священиків і будемо просити Бога і всіх людей молитися за тих людей, яких звинувачують зовсім безпідставно", - заявив вікарій Рівненської єпархії УПЦ МП єпископ Пимен.

Статті обвинувачення - "державна зрада" та "порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної належності чи ставлення до релігії". За неофіційною інформацією, в СБУ розслідують розповсюдження деякими священнослужителями Московського Патріархату російської агітаційної літератури і це вже за російської агресії на території України. Деталей справи у службі безпеки не розповідають - кажуть, таємниця слідства.

"Викликано на допит 12 священнослужителів як свідків у відкритому кримінальному провадженні. Я наразі не можу надати відомості щодо особливостей досудового розслідування, оскільки в мене немає дозволу слідчого на оприлюднення", - повідомила речниця СБУ Рівненщини Інна Ілючок.

Самі священнослужителі дії СБУ називають беззаконням. Факт російської агітації зі свого боку заперечують. Мовляв, лише роздавали брошури з поясненнями про розкол Церкви.

"Це було видання і пояснення розколу, не щось протидержавне, не щось, що може підривати підвалини державності. Наші священики завжди служили, служать і будуть служити Богові і своєму народові, тобто народові України", - каже єпископ Пимен.

Священнослужителі заявляють: за потреби найматимуть адвокатів. Тим часом у СБУ кажуть, тільки-но слідчі переконаються, що розповсюдження інформації не зашкодить слідству, готові будуть розкрити деталі справи.