Created with Sketch.

Різдво у дніпропетровському костелі – благодійна трапеза, вогонь з Вифлеєму та святкова Меса

28.12.2015, 10:41

Вігілійною трапезою розпочали святкування Різдва Христового римо-католики Дніпропетровська, розповідає наша кореспондентка Софія Богуцька. Перед Месою у костелі святого Йосипа зібралося зо два десятки людей.

Вігілійною трапезою розпочали святкування Різдва Христового римо-католики Дніпропетровська, розповідає наша кореспондентка Софія Богуцька. Перед Месою у костелі святого Йосипа зібралося зо два десятки людей. На Святвечір прийшли парафіяни, які працювали і не мали змоги приготувати собі різдвяну вечерю. Ще тут ті, у кого родина наполовину з католицьким віросповіданням. Та ті, хто з певних причин залишився без сім’ї та достатніх засобів для існування.

«Так ми збираємося кожного року», – пояснює парафіянка Тетяна Гаврина. Це вона готувала до святкового столу гарячі пісні страви. «Я не ставила за мету поставити на стіл усі 12 страв. Вони мають бути пісні. Приготувала кашу гречану із грибами, картопельку із грибами та цибулькою, кутю обовязково та бутерброди. А солодке принесли інші», – розповідає господиня різдвяного столу. У його центрі – Євангеліє та запалена свічка. Вони є обов’язковими атрибутами вечері.

Як правильно зустріти Різдво – розповідає настоятель римо-католицького храму Святого Йосипа Збігнєв Савчук: «В традиції є так, що наймолодша дитина чекає на зірку, котра покажеться на темному небі. І коли побачить ту зірку, біжить до мами і тата і кричить «Тату, мамо, я побачила першу зірку!» І в цей час запалюємо свічку на столі, вкритому білою скатертиною, співається колядка. Після неї голова сім'ї бере Євангеліє від Луки та читає фрагмент про народження Ісуса Христа. Потім моляться «Отче наш» та з оплатком переходять один до одного — складають побажання та просять вибачення. Далі починається трапеза. Вона має складатися з 12 страв, але так, як ми зараз економні, то їх може бути менше. Але обов'язково без алкоголю. І потім треба йти до храму».

А ще під час вечері гості співають колядки. До них приєднується церковний хор. Звучать усім відомі «Щедрик» та «Нова радість стала». Також тексти на латині. Вже рік співає у дніпропетровському хорі камерунець Елвіс Че. Він вчиться у металургійній академії та кожних неділі, понеділка та вівторка приходить на службу до костелу. Зізнається, українську знає погано, втім колядки намагається співати. Аби зрозуміти деякі – шукав переклад. Найбільше любить усім відомого «Щедрика». Каже, що ця колядка нагадує йому про дім. У Камеруні на той же мотив співають «Ring Christmas bells».

У самому костелі Святого Йосипа ввечері – ніде яблуку впасти. Усі готуються до початку літургії та прийшли на неї з лампадками і свічками. То не дивно, бо до храму завітали пластуни. Вони вже третій рік приносять сюди Вифлеємський вогонь. Із самого Вифлеєму він літаком подорожує до Відня. Звідтам до Львова і далі – у багато куточків України. Пластун Микита Подгорнов вже 10-ть років займається доставкою різдвяного вогню. «Це добре діло, це можливість передати цей вогник далі. Щоб кожна людина могла поділитися цим вогником з тими, кому потрібна надія», - впевнений хлопець.

Меса у костелі розпочалася рівно о 9-й вечора. На ній присутні гості із запорізької дієцезії Римо-Католицької Церкви та дніпропетровські греко-католицькі священики. Першим ділом святі отці поклали до імпровізованих ясел фігурку Ісуса Христа. Звучить орган. Так приходить Різдво.

Крім того, у різдвяні дні католики у Дніпропетровську рекомендували парафіянам відмовитися від праці та святкувати. У час Різдва настоятель римо-католицького храму Святого Йосипа Збігнєв Савчук побажав для всіх людського миру, якого ми вже так давно чекаємо.

Читайте також
Репортажі “Побачити священне у буденному”: у Львові експонують унікальну фотовиставку про обличчя і молитву Єрусалиму
28 грудня, 15:15
Репортажі «Сутінки перед світанком…» ― історії про те, чому українців не здолати
28 грудня, 09:00
Репортажі Церква та держава: пошук оптимальної моделі для співпраці
28 грудня, 13:55
Репортажі У Римі підсумували понад 30-літній досвід підтримки Мальтійським Орденом України
28 грудня, 08:45