• Головна
  • Новини
  • РКЦ в Україні відчуває брак кадрів — Митрополит Мокшицький...

РКЦ в Україні відчуває брак кадрів — Митрополит Мокшицький

11.01.2010, 15:38
РКЦ в Україні відчуває брак кадрів — Митрополит Мокшицький - фото 1
Голова Конференції римо-католицьких єпископів в Україні Митрополит Мечислав Мокшицький окреслив виклики, які ставить українське суспільство перед Церквою, та розповів про діяльність РКЦ в Україні, її плани на майбутнє та потреби.

Mutropolut.jpgЛЬВІВ — Голова Конференції римо-католицьких єпископів в Україні Митрополит Мечислав Мокшицький в одному зі своїх нещодавніх інтерв’ю окреслив виклики, які ставить українське суспільство перед Церквою, та розповів про діяльність РКЦ в Україні, її плани на майбутнє та потреби. Він відзначив, що «в Україні Церква є молодою, ще відчуває брак кадрів». Також він наголосив, що в Україні є проблема відходу населення від Церкви. «У великих містах 30% населення в протестантських сектах», — відзначив Митрополит. Водночас він повідомив, що РКЦ в Україні налічує 1.5 млн осіб.

Говорячи про проблеми українського суспільства, архиєпископ Львівський РКЦ зауважив, що ще раніше відзначив для себе брак релігійного виховання. «Багато людей – далекі від Церкви. Також тут є велика проблема алкоголізму, абортів, розлучень, розбитих родин, трудової еміграції. Я думаю, що треба зробити ще більший акцент на душпастирській опіці родин, молоді та окремих професій – вчителів, медиків. Так ми зможемо дійти до якомога більшої частини вірян», — розповів він в інтерв’ю Zaxid.net.

Щодо проблеми відходу людей від Церкви, то Митрополит наголосив, що для України ця проблема є досить гострою, особливо у великих містах, де, як він висловився, «30% населення в протестантських сектах».

«Особливо це стосується Східної України. В Європі 40% людей ходять до церкви. Так, відбувається процес відходу від Церкви. На мою думку, через те, що зріс добробут населення. Це головна причина. Але хочу зауважити, що у Франції, Німеччині є зворотній процес – повернення до релігії, християнських цінностей. Це відчувається й у тому, що значно зросла народжуваність», — додав архиєпископ.

На запитання, який внесок робить у покращення ситуації РКЦ в Україні, Митрополит Мокшицький відповів, що вона намагається активно працювати, хоча «є мало місіонерів».

Він також відзначив, що велику увагу сілд приділяти вихованню майбутніх священнослужителів. Загалом, РКЦ в Україні має три семінарії: в Брюховичах (Львів), у Хмельницькій області в Городку, у Ворзелі біля Києва. Цьогоріч також відкрили Теологічний інститут імені св.Йосипа Більчевського, де можуть навчатися духовні та світські особи. «Інститут розташовано на території Семінарії (у Брюховичах — Ред.). Він буде офіційно філією Папського Університету ім. Івана Павла ІІ у Кракові. Таким чином наші студенти матимуть можливість закінчувати студії із науковим ступенем магістра і доктора», — розповів Митрополит.

Щодо питання з майновими проблемами, ситуацією з храмами, то Митрополит Мокшицький відзначив, що у центрі Львова РКЦ не має потреби у великих храмах.

«Для нашої архидієцезії просимо кілька костелів в районах, наприклад, у Хирові, де ми виграли судовий процес, але місцева влада не погоджується із рішенням. У багатьох костелах зараз є музеї, як у костелі Кларисок на вул. Личаківський. Нам потрібен невеликий костел, бо Катедру в центрі Львова відвідує дуже багато людей, зокрема туристів. Потребуємо ще принаймні одного костелу в центрі. Це може бути костел Матері Божої Громничної (Стрітення Господнього), але наразі питання не вирішено. Щодо будівництва костелу на Сихові, думаю, що цього року питання буде вирішено, ми плануємо збудувати ще два нових храми», — зауважив він.

Прокоментував Митрополит і питання про те, що Католицька Церква в Україні сприймається часто як Церква поляків. «Не можна говорити, що Церква Римо-Католицька – польська чи Греко-Католицька – українська, бо тоді можна сказати, що в Україні 30 млн росіян, бо в Україні є 30 млн православних, чи 1,5 млн поляків, бо стільки ходить людей до Римо-Католицької Церкви. Наприклад, у Львові ми проводимо Богослужіння кількома мовами – латиною, польською, українською, англійською, російською», — відзначив Голова Конференції римо-католицьких єпископів в Україні.