Російська агентура готує провокації проти Предстоятеля Кіпрської Церкви

Предстоятель Кіпрської Церкви - фото 1
Предстоятель Кіпрської Церкви
Майбутнє засідання Священного синоду Кіпрської Православної Церкви не залишилося без пильної уваги російських агентів впливу Росії на Кіпрі.

Агентура готує проплачені “акції протесту” проти Архиєпископа Хризостома, а також веде активну роботу серед єрархів Кіпрської Православної Церкви, щоб схилити їх виступити проти глави КПЦ.

Про це йдеться в матеріалі, опублікованому в кіпрському виданні Сyprus-daily.news, пише Релігійна правда.

Як зазначається, Синод Кіпрської Церкви складається з 18 єрархів, п’ять з яких вже фактично висловилися проти визнання ПЦУ. З іншими єрархами російська агентура проводить, як сказано в одному з донесень цієї агентури, “напружену персональну роботу”.

“Як нам стало відомо, група російських “православних віруючих” на чолі з Олександром Вознесенським приступила до активної підготовки масової акції протесту проти позиції Архиєпископа Хризостома II і в підтримку позиції митрополита Ісаї. Її планували провести у подвір’ї Архиєпископа Кіпру в Нікосії в день проведення Синоду. Щоб не бути звинуваченими в російському втручанні у внутрішні справи Кіпру, організатори акції доклали всіх зусиль для того, щоб більшість учасників акції становили не росіяни-мігранти, а корінні кіпріоти, які готові висловитися проти визнання Синодом Православної Церкви України”, – зазначає автор статті.

За інформацією видання, Олександр Вознесенський (Вознесенський – творчий псевдонім) – радикальний російський православний націоналіст, при цьому є громадянином України. Багато років проживає на Кіпрі, в Лімасолі. Відомий своїми тісними зв’язками з РПЦ, що одночасно передбачає і тісні зв’язки з російськими спецслужбами. Вознесенський також активно співпрацює з російським православним пропагандистським телеканалом Царгород, який належить олігарху Костянтину Малафєєва. Малафєєв перебуває під санкціями США і Євросоюзу за організацію і фінансування війни проти України. Вознесенський має більш ніж тісні зв’язки з російським посольством і з російськими “дипломатами в цивільному”, а свої донесення він адресує раднику-посланнику посольства Росії на Кіпрі Андрію Панюхову.

У Вознесенського тісні зв’язки з відомим православним меценатом Заренковим, який живе на Кіпрі і який організував і профінансував будівництво російської православної церкви Святого Апостола Андрія та Всіх Святих в землі Російської, що знаходиться в єпархії митрополита Ісаї.

“За нашими даними, Вознесенський веде активну роботу серед єрархів Кіпрської Православної Церкви з тим, щоб схилити їх виступити проти глави КПЦ.

Також, як нам стало відомо, ідеолог і засновник нової проросійської політичної Партії Республіки Об’єднаного Кіпру Микола Ховрин разом зі своїми помічниками готувався взяти участь в акції протесту біля Подвір’я Архиєпископа Кіпру в Нікосії і надавав Вознесенському всіляку підтримку. Активну участь в підготовці цієї акції також брав, за нашими відомостями, помічник Миколи Ховрина, “бджоляр в цивільному” Павло Друзін”, – йдеться в матеріалі.

За інформацією видання, російська агентура покладала великі надії на масову акцію 23 листопада в підтримку проросійських членів Синоду та проти Архиєпископа Хризостома II. Але кіпрська влада ввела повну заборону на проведення масових протестних заходів у зв’язку з важкою епідеміологічною обстановкою в країні, і російській агентурі довелося відмовитися, принаймні поки що, від ідеї провести масову акцію протесту.

“Якщо російської агентурі не вдасться підім’яти під себе всю Церкву, то вона докладе всіх зусиль, щоб КПЦ на довгі роки занурилася в розкол і перестала відігравати важливу роль в православному світі. Таким чином вони намагаються вилучити КПЦ з прихильників Вселенського Патріархату та Української Православної Церкви, що значно посилить позиції РПЦ і Кремля.

Російська агентура на Кіпрі під керівництвом і за допомогою російських спецслужб довго готувалася до цієї роботи і чекала зручного моменту. У Росії навчали кіпрських священиків, яких, ймовірно, російським спецслужбам вдалося завербувати. Російські “меценати в цивільному” побудували російські церкви на Кіпрі, в яких служать кіпрські священики, котрі навчалися в Росії. Багато єрархії КПЦ мають дружні стосунки з російськими “меценатами” і “бізнесменами в цивільному”, приймають від них, за чутками, щедрі пожертви і надають підтримку священикам, що навчалися в Росії, і виступають тепер проти глави своєї Церкви. Російські православні активісти, які живуть на Кіпрі і мають тісні зв’язки з російськими “меценатами в цивільному”, готуються проводити масові акції протесту проти лідера КПЦ і підтримати священиків навчалися в Росії, яких підтримують російські меценати. І всі ці прекрасні люди мають зв’язки з російським посольством. Цікаво, чи не так?

На наших очах на острові виник новий фронт гібридної війни Росії проти Кіпру, Євросоюзу і західної цивілізації в цілому. Цей фронт був створений давно і всі останні роки тільки зміцнювався Росією. Сьогодні ми бачимо активізацію на його окремій, церковній, ділянці. Скільки ще ділянок цього гібридного фронту Росія готується активізувати в нашій країні і як скоро, – нам належить дізнатися в найближчому майбутньому”, – йдеться в статті.