Російська Церква потужно працює над руйнуванням "українського світу" в Україні, - експерт

Російська Церква потужно працює над руйнуванням "українського світу" в Україні, - експерт - фото 1
Церква для Кремля завжди була тільки політичним інструментом. Російська Церква цілеспрямовано і потужно працює над руйнуванням "українського світу" в Україні. Вона є одним зі стовпів реалізації путінської доктрини поширення на наші землі "русского мира". Про це політолог Віктор Каспрук написав у статті "Москва відправляє в Україну релігійний десант".

Статтю поширив сайт Gazeta.ua.

За словами Віктора Каспрука, безпосередній контроль над Києвом потрібен Кремлю для відродження в повному обсязі імперії, без відновлення якої Путін не уявляє своєї історичної спадщини.

"Московська Церква досі вважає Україну своєю канонічною землею. Наприкінці нульових років вона почала масово будувати нові храми в Києві. Це виглядало як цілеспрямоване захоплення столичних територій... . Великодержавний шовінізм і Церква стали найважливішими ідеологічно-релігійними інструментами зомбування українців, що опинилися в полоні чужинського впливу. Неприкрита пропаганда "русского мира" і "одного народу" – росіян і українців – це лише невелика верхівка айсбергу пропагандистських акцій. Проте московських попів завжди рятує закритість і недоторканість їхніх установ", - пише політолог.

І додає: "Єрархи не пасуть задніх у великому поході навернення "заблудлих українців" у лоно "канонічної Церкви". Всі ті, хто не підтримують "хрестового походу" на українські терени – для московських попів розкольники, сепаратисти та невірні".

Як наголошує Віктор Каспрук, на службу ідеї створення "русского мира" в Україні Кремль і Луб'янка поставили релігію. Московський Патріархат масово засилає в Україну псевдодуховних пастирів, які співають анафему українським патріотам. Взагалі, скільки Росії потрібно в Україні? У Москві вважають – стільки, щоб повністю і незворотно витіснити Україну з України. Вони використовують останній аргумент – Церкву, котра має ще хоч якийсь вплив на народ. І не через російське православ'я, а через те, що християнство на теренах України має тисячолітні корені".

Політолог радить парафіянам Московської Церкви замислитись над наступним – чи має право вважатися канонічною, і більш того, християнською, Церква, котра в останні десятиліття займалася перемитництвом і продажем зброї... Церква, яка була і повністю залишається під контролем путінського режиму та ФСБ. Церква, котра, не переймаючись тим, що сплюндровано власний російський дім, хоче будувати його на більш придатних для неї теренах України. У Московської Церкви ціль - прищепити українцям, що вони "малороси", нація без історії і імені, без минулого і майбутнього".

Теперішній наступ Росії на все українське в Україні політолог вважає спробою "загорнути шовінізм в красиву обгортку і подати його в глянцевій коробці православ'я".

"Ми мусимо пам'ятати про те, яку деструктивну роль відіграли московські попи під час окупації Криму і частини Донбасу російськими військами. Готуючись до нового "українського стрибка", Росія активно організовує "п'яту колону" та її бійців. Вони передбачливо отаборилися у храмах та монастирях. Послушники і монахи тут чомусь майже всі молодого віку і відрізняються похвальною військовою виправкою", - пише політолог та резюмує: "Щойно росіяни відкриють для себе, що українці це насправді зовсім інший народ, їхній міф впаде. А з ним неминуче закінчиться й існування нової путінської імперії".