Росія не захищає, а компрометує релігійні цінності, - Предстоятель ПЦУ у Лондоні

Росія не захищає, а компрометує релігійні цінності, - Предстоятель ПЦУ у Лондоні - фото 1
Свобода – це не узагальнене богословське, правове чи філософське поняття. Свобода – це те, за що український народ щодня платить дуже дорогу ціну.

Про це заявив Предстоятель ПЦУ Епіфаній на конференції з питань свободи релігії у Лондоні, передає прес-служба Київської Митрополії Української Православної Церкви (ПЦУ).

"Сьогодні зранку, поки ми снідали, Росія знову обстріляла ракетами декілька міст України. Знову пролилася кров, є поранені та загиблі.

Тому для мене свобода – це не лише узагальнене богословське, правове чи філософське поняття. Свобода – це те, за що український народ щодня платить дуже дорогу ціну", - зазначив Митрополит Епіфаній.

За його словами, Росія після краху СРСР крок за кроком обмежувала релігійну свободу і у часи Путіна ця потілика викристалізувалася і набула виразної агресивної форми у вигляді "русского міра".

"Росія намагається представляти себе, як захисника традиційних релігійних цінностей. Насправді ж через обмеження свободи релігії, через використання релігійних організацій, як інструменту тоталітарної політики, влада Росії не захищає релігійні цінності, а компрометує їх", - наголосив Предстоятель ПЦУ.

"На прикладі тимчасово окупованих територій України ми добре знаємо, якими є ті фальшиві «цінності», які несе з собою Кремль. Громади нашої Церкви, як і громади більшості релігійних організацій у окупованому Криму, в окупованих частинах сходу і півдня України, знаходяться під постійним тиском. Якщо ви не лояльні російській державі, то там ви зіткнетеся з її протидією і переслідуваннями.

Те, як Кремль став обмежувати свободу релігії разом з іншими свободами – яскравий приклад раннього попередження про погіршення стану дотримання прав людини. І всі ми бачимо криваві наслідки такої політики", - додав Митрополит Епіфаній.