Росія повторила в Ізюмі те, що зробила в Бучі; світ повинен на це відреагувати – Президент України

17 вересня, 12:00
Україна і світ
Росія повторила в Ізюмі те, що зробила в Бучі; світ повинен на це відреагувати – Президент України - фото 1
Президент Зеленський зробив заяву щодо масового поховання убитих росіянами українців під Ізюмом на Харківщині.

Звернення поширив офіційний сайт Глави держави.

"На Харківщині фіксуються всі злочини рашистів, збираються докази їхньої винуватості.

Знайдені катівні, у яких знущалися з мирних жителів окупованих міст і селищ, приміщення, у яких тримали людей – навіть іноземців. Зокрема, сімох громадян Республіки Шрі-Ланка, студентів Куп’янського медичного коледжу. Ще в березні їх захопили російські солдати і згодом утримували цих людей у підвалі. Лише тепер, після звільнення Харківщини, ці люди були врятовані, їм надається належна медична допомога.

Триває ексгумація тіл на місці масового поховання біля Ізюма. Станом на цей час встановлено понад 440 могил. Про кількість похованих там людей ще зарано говорити, слідчі дії тривають.

Вже є чіткі докази катувань, знущання з людей… Ба більше, є свідчення, що російські солдати, чиї позиції були неподалік цього місця, стріляли по похованих просто для розваги.

Світ повинен на все це відреагувати. Росія повторила в Ізюмі те, що зробила в Бучі. І ми зараз тільки почали дізнаватися повну правду про те, що відбувалося в цей час на Харківщини", - наголосив Володимир Зеленський.

За його словами, Україна забезпечить повний доступ журналістів до звільненої території та всіх місць знущання з людей. Це дасть змогу повідомити світу, що рашизм має бути засуджений.