Росіяни обшукали та затримали трьох членів мусульманської релігійної громади у Криму

Росіяни обшукали та затримали трьох членів мусульманської релігійної громади у Криму - фото 1
У тимчасово окупованому Криму російські силовики провели обшуки та затримали трьох членів мусульманської релігійної громади Алушта.

Про це повідомило громадське об'єднання Кримська солідарність у Facebook, передає nv.

Росіяни затримали імама Юсуфа Аширова, а також двох членів громади Вілена Усеїнова та Зінура Аппазова, які проживають у селі Верхня Кутузівка.

«Сьогодні у моєї сестри відбувається обшук. Її чоловік — Усеїнов Вілен Усеїнович, 1981 року народження. У сім'ї четверо дітей. Також у будинку проживає мама Вілена, пенсіонерка із постійним артеріальним тиском. Але нікого із родичів зараз до них у будинок не пропускають, сказали, що не зобов’язані ні перед ким звітувати та вигнали з двору», — розповіла родичка Усеїнова Фатіма Гафарова.

Громадське об'єднання зазначило, що наразі кримські татари перебувають у статусі затриманих, проте які звинувачення їм висуваються — невідомо.

Затриманих відвезли співробітники Центру з протидії екстремізму до відділу поліції у місті Алушта. Їхні рідні поїхали слідом за службовими машинами.

Кримська солідарність зауважила, що незалежна релігійна громада зазнає тиску не вперше. У червні 2020 року Аширова оштрафували за незаконну місіонерську діяльність на 5 тисяч рублів. Водночас 10 червня 2019 року заарештували голову громади Алушта — Ленура Халілова та члена ревізійної комісії Руслана Месутова.

У липні Центр національного спротиву повідомляв, що російська влада у Криму намагається очистити півострів від корінного населення, проводячи незаконну політику зміни етнонаціонального складу населення насильницькими методами.

РФ станом на 26 лютого незаконно утримувала 116 представників цього корінного народу України. Зокрема, серед бранців Кремля правозахисник Абдурешит Джеппаров, Леніє Умерова та політик Наріман Джелял. Також кримських татар переслідують у справі Хізб ут-Тахрір, засуджених звинувачують у «тероризмі».