Created with Sketch.

Росіяни вигнали з малої батьківщини: як переселенці живуть у модульних будинках на Одещині

Сьогодні, 20:59
Модульні будинки на Одещині.
Джерело фото: Суспільне Одеса

Модульні будинки для переселенців звели у Петродолинському на Одещині. Наразі там мешкає 24 людини. Вартість однієї каркасної будівлі — близько 20 тисяч євро, з коштами допомогли у благодійній німецькій організації, розповів пастор місцевої Євангелічно-Лютеранської церкви Олександр Гросс.

Вікторія Гапчук

"Це була така фантастика, можна сказати. Бо вранці люди пішли на роботу і був просто фундамент. А ввечері приїхали — стоїть будинок. Тобто його просто за день привезли і змонтували. Його можна перевозити", — розповів пастор Олександр Гросс.

В одному з будинків мешкають подружжя переселенців з Херсонщини Світлана та Володимир. Люди тікали від російських обстрілів. Кажуть, в такому будинку їм зараз тепло і затишно, а торік, взимку, у їхній будинок на Херсонщині прилетів снаряд. Подружжя засипало уламками. У жінки була контузія.

"Пастор Олександр приїздив до нас в село. В нас там церква — кірха їхня. Перед цим нас сильно били, півтори години з Лівого берега. Ми сиділи в будинку, потім у підвалі заховалися. А як затихло — вийшли. І коли ми повернулися назад, в будинок наш прилетіло два снаряди. Один біля будинку, а один в повітрі розірвався над будинком", — розповіла Світлана.

Подружжя переселенців з Херсонщини Світлана та Володимир.
Джерело фото: Суспільне Одеса

Подружжя каже, що "тут добре", але дома найкраще. Пара мріє повернутися на батьківщину.

"Це кухня. Отам кімната — це наша спальня. Там ванна кімната, там кран, душ. Там гостьова кімната. З нашого села приїздила сусідка, вона зараз живе в Одесі. Ми першу ніч включили регулятори в кожній кімнаті. Потім серед ночі встали, вимкнули, бо було дуже жарко. Дуже добре зроблено, що підлога гріє", — провів екскурсію будинком переселенець Володимир.

Модульні будинки на Одещині.
Джерело фото: Суспільне Одеса

Пастор Олександр Гросс розповів, що обставини залучення коштів склалися несподівано.

"Саме село Петродолинське було засноване німцями. Я звернувся до організації "Густав Адольф Ворк". Це така досить велика благодійна організація в Німеччині. Я написав директору і сказав, скільки приблизно це може коштувати. Він мені відповів: “Олександре, ми точно допоможемо. Ми дамо 5000 євро". Я сказав: "Добре. Це, звісно, дуже мало".

Згодом директор організації сказав, що оплатить виробництво двох будинків. В одному з них зараз мешкає Валентина з дітьми. Родина також рятувалася від російських обстрілів з Херсонської області.

"Вже як два роки тут буде скоро. Тут моя сестра мешкала. І вона сказала, що цей будинок відремонтували і можна заїхати сім'ї. Ми з Херсонської області. Постійно техніка їздила, винищувачі були. Це постійний страх. Забирали людей. А з дітьми — це страшно", — розповіла переселенка.

Валентина з дітьми.
Джерело фото: Суспільне Одеса

На подвір'ї між будинками розташувалася альтанка. Тут збираються жителі будинків на посиденьки. Пастор Олександр називає це місце “кафе“. Також, разом з чоловіками створили на подвір'ї й лазню. "Це місце терапії для душі й тіла", — зауважив пастор.

"Загалом, тут, на території, у нас проживає 24 людини. Це шість родин плюс декілька одиноких. Все, що зроблено тут, зроблено нашими руками й руками наших хлопців, дівчат, які тут живуть. Шукають кошти постійно. А вони щось будують. І таким чином теж заробляють собі на життя", — додав пастор Олександр Гросс.

Пастор Олександр Гросс.
Джерело фото: Суспільне Одеса

 

 

Читайте також
Культура Собор св.архистратига Михаїла відзначають 8 листопада Церкви візантійської традиції
Сьогодні, 19:01
Суспільство Апеляційний суд продовжив утримання під вартою настоятеля Святогірської лаври УПЦ МП
Сьогодні, 17:04
Суспільство Обставини появи фресок зі зображенням політиків у соборі Луцька вивчатиме комісія Синоду ПЦУ
Сьогодні, 16:11
Міжконфесійне У ПЦУ розчаровані відсутністю реакції єрархів УПЦ МП на заклик розпочати діалог
Сьогодні, 15:57