Росіяни запустили дезінформаційну кампанію, спрямовану на підбурювання мусульман проти України

Росіяни запустили дезінформаційну кампанію, спрямовану на підбурювання мусульман проти України - фото 1
Мета цієї дезінформаційної кампанії — розпалити міжрелігійну ворожнечу та демонізувати Україну й українців в очах мусульман. Крім того, за словами аналітиків, інша мета дезінформаційної кампанії — підвищити рівень мобілізації серед мусульман-вірян.

Дезінформаційну кампанію зафіксували фахівці Центру протидії дезінформації при РНБО.

Як вони розповідають, у телеграм-каналах, що транслюють прокремлівську риторику, ширять повідомлення про «українців-нацистів, які ненавидять чужі релігії», зокрема мусульманство. Автори повідомлень намагаються переконати, що «Україна – безбожна й сатаністська держава», зокрема поширюючи фейки про спалення військовими ЗСУ Корану тощо.

Другим важливим чинником стала дата початку великого релігійного свята мусульман — Рамадан. Перед цим пропагандисти отримали методички, в яких ідеться, що вони за допомогою фейків і дезінформаційних кампаній повинні розпалити міжрелігійний конфлікт українців з мусульманами, який має перерости в «релігійну війну».

Недарма фейк про спалення Корану зафіксували в проросійських телеграм-каналах 15 березня, у міжнародний день боротьби з ісламофобією.

Росіяни намагаються демонізувати українців і подати їх ворогами усіх народів.