Росіяни запустили фейк про вивезення ікон з Києво-Печерської лаври до Франції

31.08.2023, 11:25
Культура
Росіяни запустили фейк про вивезення ікон з Києво-Печерської лаври до Франції - фото 1
Російські пропагандисти вирішили скористатися подією експозиції у Луврі ікон з музею Ханенків. Розповідають брехні, що це образи, вивезені з Києво-Печерської лаври.

Зокрема, російський пропагандист Владімір Тіхоміров опублікував статтю в онлайн-журналі СТОЛ, де показують образ “Святі Сергій і Вакх”, “Мученик і мучениця”, «Йоанн Предтеча», а також «Богоматір з немовлям», які нині експонуються у Луврі. Тіхоміров поширює брехливу інформацію, що ікони вивезені з Києво-Печерської лаври. А також що їх передадуть деінде, повідомляє Великий Київ.

Росіяни запустили фейк про вивезення ікон з Києво-Печерської лаври до Франції - фото 120216

Насправді до Франції відвезли ікони з Музею Ханенків після того, як російська ракета влучила під стінами установи. Там триває виставка «Біля витоків сакрального образу. Ікони з Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків у Києві». Виставка триватиме до початку листопада 2023 року.

Чотири візантійські ікони VI-VII століть є всесвітньовідомими пам’ятками культури – найдавнішими з християнських ікон, що збереглися до нашого часу. До Києва їх у другій половині 19 століття привіз єпископ Порфирій Успенський, який перед тим відвідав один із найдавніших християнських монастирів – Святої Катерини в Єгипті, де отримав у подарунок чотири ікони. Спершу вони були передані Київській духовній академії, у 1923 році – Музею культів і побуту, створеного на території Києво-Печерської лаври, а у 1941 ікони опинилися у Музеї Ханенків.