Росіяни запустили фейк, що ПЦУ нібито канонізувала Степана Бандеру

23 червня, 10:06
Суспільство
Росіяни запустили фейк, що ПЦУ нібито канонізувала Степана Бандеру - фото 1
Російські ЗМІ, анонімні Telegram-канали, а також користувачі соцмережі поширюють інформацію про те, що Православна Церква України нібито зарахувала до лику святих голову Організації Українських Націоналістів Степана Бандеру.

Про це повідомляє StopFake.

На підтвердження цього в мережі активно поширюється «документ», в якому йдеться про те, що рішення про канонізацію Бандери було прийнято на Архиєрейському Соборі ПЦУ 20 червня.

Агітпроп запевняє, що цей «факт» вкотре доводить, що Україна є «нацистською» державою, і відповідно мета так званої «спецоперації» – цілком виправдана.

«В Україні визнали святим Степана Бандеру. Бардак у країні досяг апогею. Як після цього можна заперечувати процвітання там нацизму?!», – пишуть пропагандисти.

У коментарі StopFake пресслужба ПЦУ повністю спростувала інформацію про канонізацію Степана Бандери, а також справжність «документу», що розповсюджується в мережі.

Питання канонізації Степана Бандери Православною Церквою України не може розглядатись у принципі, оскільки за своїм віросповіданням він був греко-католиком.

Щодо «документу», то це підробка. «Для створення цієї картинки використано грубий монтаж, а його зміст – абсурдний та безграмотний з погляду мови та традицій канонізації. Навіть сама його форма написання, як і зміст, прямо вказують на підробку», – заявили у пресслужбі ПЦУ.

Росіяни запустили фейк, що ПЦУ нібито канонізувала Степана Бандеру - фото 95409