Created with Sketch.

«Російська влада в Криму перетворила будівництво соборної мечеті в Сімферополі на політичний проєкт», - експерт

22.01.2020, 10:37

Проросійський телеканал «Міллет», створений російською владою для кримськотатарської аудиторії, підбиваючи підсумки 2019 року, повідомив, що за минулий рік для мусульман Криму влада анексованого півострова зробила багато корисного.

Проросійський телеканал «Міллет», створений російською владою для кримськотатарської аудиторії, підбиваючи підсумки 2019 року, повідомив, що за минулий рік для мусульман Криму влада анексованого півострова зробила багато корисного, інформує Радіо Свобода.

«2 нові мечеті, 3 мінарети, майже 40 ділянок землі під будівництво релігійних споруд, 800 щасливих паломників, які вирушили в духовну подорож Хадж, і, звичайно, завершальний етап зведення найбільш довгоочікуваної мечеті ‒ Джума-джамі. І це лише за 12 місяців», ‒ повідомляє телеканал «Міллет».

Член Меджлісу кримськотатарського народу, керівник Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв вважає, що російська влада в Криму перетворила будівництво соборної мечеті в Сімферополі на політичний проєкт.

«Дійсно, на території тимчасово окупованого Криму ведеться активне будівництво соборної мечеті. І я вірю, що соборна мечеть буде добудована, можливо, вже у 2020 році. Але це не гуманітарний і соціокультурний проєкт, а іміджевий і політичний проєкт Путіна, ‒ як Керченський міст, автомагістраль «Таврида» й аеропорт», ‒ вважає експерт.

Барієв звернув увагу, що торік у Криму була безпрецедентна кількість арештів мусульман.

 «Ми є свідками того, що кримських татар переслідують за релігійною ознакою, звинувачують у тероризмі, «суди» ухвалюють вироки з максимальними термінами. І все це робиться щодо мусульман, які ніколи в житті не робили терактів. Доказом моїх слів є 66 політичних в’язнів у так званій справі «Хізб ут-Тахрір». Тільки за 2019 рік було 35 нових арештів, чого не було в українські часи. До речі, про українські часи: хочу нагадати, що ще до окупації Криму все-таки було вирішене питання з відведенням землі (для будівництва мечеті ‒ ред.), розроблений проєкт, згідно з яким ведеться будівництво, і планувалося вести будівництво за підтримки Туреччини», ‒ зазначив експерт.

За словами члена Меджлісу, кримські мечеті перебувають під наглядом ФСБ Росії, яка шукає в них «нові жертви» репресій.

Кримськотатарський активіст Ісмаїл Рамазанов зазначає, що телеканал «Міллет» створений для кримських татар, але «своїм» для кримськотатарського народу він не став через проросійську пропагандистську спрямованість.

Більшість кримських політв’язнів ‒ кримські татари або мусульмани іншого етнічного походження, вони фігурують у низці кримінальних справ, зокрема у «справах Хізб ут-Тахрір», «Таблігі Джемаат» (організації, заборонені в Росії, але дозволені в Україні; Росія насаджує свою внутрішню заборону і в окупованому українському Криму). Правозахисники й адвокати називають ці кримінальні справи переслідуванням за релігійною ознакою. Фігуранти цих кримінальних справ ‒ правовірні мусульмани.

 

Читайте також
Іконографія Богородиці Ікона Холмської Богородиці: найстарша збережена ікона в Україні
13.11.2020, 13:30
Іконографія Богородиці Іконографічні типи богородичних ікон та їх особливості
02.06.2020, 14:48
Іконографія християнських свят Українська іконографія святого Юрія Змієборця та Переможця
06.05.2020, 13:37