• Головна
  • Новини
  • РПЦ не сподобалося, що в Україні не хочуть бачити «шанованого у всьому світі» Патріарха Кирила...

РПЦ не сподобалося, що в Україні не хочуть бачити «шанованого у всьому світі» Патріарха Кирила

20.06.2014, 10:11
РПЦ не сподобалося, що в Україні не хочуть бачити «шанованого у всьому світі» Патріарха Кирила - фото 1

Керівник інформаційно-аналітичного управління Синодального інформаційного відділу Московського Патріархату В.В. Кипшидзе назвав виступ представника Міністерства культури України проти можливого візиту Патріарха Кирила в Україну «пародією на те, чим покликане займатися Міністерство культури».

кирил.jpgКерівник інформаційно-аналітичного управління Синодального інформаційного відділу Московського Патріархату В.В. Кипшидзе назвав виступ представника Міністерства культури України проти можливого візиту Патріарха Кирила в Україну «пародією на те, чим покликане займатися Міністерство культури».

«Директор департаменту у справах релігій і національностей міністерства культури України Володимир Юшкевич,  який виступив  проти візиту шанованого у всьому світі релігійного лідера в свою країну –це нонсенс», – зазначив представник РПЦ.

За його словами, будь-який орган, відповідальний за культуру, покликаний користуватися кожною можливістю пошуку простору для миру і спілкування навіть там, де є протиріччя.

«Мені невідомо, наскільки ця приватна позиція може бути атрибутована до всього Міністерства культури України, де, не сумніваюся, працюють здебільшого розумні люди, але якщо це офіційна думка, то вона, безсумнівно, повертає українське суспільство до радянських стандартів мислення», – підкреслив він.

«Протидіяти візитам релігійних лідерів  – значить боятися слова правди, боятися своїх співвітчизників, які абсолютно вільні в тому, брати участь у проведенні подібних візитів чи ні», – додав представник РПЦ.

«Безвідносно того, відбудеться візит чи ні, ця позиція може бути розглянута як така, що йде врозріз не тільки з сучасними європейськими, але навіть середньовічними уявленнями про релігійну свободу, яка передбачає можливість вільного спілкування пастиря з паствою», – сказав керівник інформаційно-аналітичного управління СІНФО, слова котрого оприлюднив Синодальний інформаційний відділ Російської Православної Церкви.