РПЦ вносять до статутів заборони на вихід зі складу єпархій парафій та монастирів

РПЦ вносять до статутів заборони на вихід зі складу єпархій парафій та монастирів - фото 1
Парафії, монастирі та інші релігійні організації, що входять до єпархії РПЦ, не зможуть вийти зі складу, відповідні заборони вносяться зараз до статутів єпархій РПЦ.

Про це повідомила керівник правового управління Московської Патріархії ігуменя Ксенія (Чернега), повідомляє Портал-Credo.

"Зараз ми вже вносимо поправки до статутів єпархій Російської Православної Церкви, які прямо встановлюють заборону на вихід парафій, монастирів та інших релігійних організацій, що входять до структури єпархій, - заборона на вихід із цієї структури", - сказала голова Правового управління РПЦ на IV Всеросійському форумі "Право. Релігія. Держава".

Вона пояснила, що такі зміни вносяться відповідно до прийнятих поправок до п. 4 ст. 8 федерального закону РФ "Про свободу совісті та релігійні об'єднання". За словами Чернеги, ці поправки "передбачають важливі положення", згідно з якими місцеві релігійні організації, що входять до структури централізованих релігійних організацій, зможуть вийти із цієї структури лише у тому випадку, якщо таке право надано їм статутом централізованої релігійної організації.

"Щодо змісту статуту РПЦ, то її статут не дає релігійним організаціям, що входять до її структури, право на вихід із Церкви. І тому ми виходимо з того, що зараз, у світлі нових поправок, релігійні організації не можуть вийти зі структури РПЦ" , – додала Чернега.