Европейский Конгресс украинцев просит Патриарха Варфоломея создать структуру, которая бы опекала украинцев за рубежом

Патриарх Варфоломей в Испании - фото 1
Патриарх Варфоломей в Испании
Источник фото: orthodoxtimes.com
Европейский Конгресс украинцев обратился к Патриарху Вселенского Патриархата Варфоломею с просьбой учредить специальную церковную структуру, которая бы опекала православных украинцев в странах Европы и имела бы неразрывную связь с Вселенским Престолом и Православной Церковью Украины.

Письмо на украинском и греческом языках было передано непосредственно Патриарху Варфоломею во время его визита в Испанию перед Богослужением с православными украинцами в Мадриде.

Обращаясь к украинцам, Патриарх Варфоломей заявил, что в следующем году посетит Киев и планирует предложить Папе Франциску провести совместную встречу в Украине.

Подаем текст письма на языке оригинала:

Його Всесвятості Архієпископу Константинополя - Нового Риму,
Вселенському Патріарху Варфоломію I.

Ваше Всесвятосте!

Європейський Конгрес Українців, серед яких є також багато православних українців, що підносять за Вас свої молитви та завжди з великою пошаною і любов’ю згадують Ваше ім’я.

Ми завжди пам’ятатимемо, що Константинопольська Церква - Мати принесла на Дніпровські пагорби святе Євангеліє і осяяла Київську Русь світлом християнського вчення.

Ми також безмежно вдячні особисто Вам, Ваше Всесвятосте, за нашу Святішу Православну Церкву

України, за Томос, який Ви надали нашій Церкві майже п’ять років тому.

Дякуємо Вам, Ваше Всесвятосте, за те, що Ви встали на захист українського народу в один з найбільш драматичних періодів його історії. Що а ні на мить не вагалися називати кривду кривдою, правду правдою, що закликаєте світ чітко розрізняти добро і зло.

Ваше Всесвятосте! Російська навала змусила багатьох українців- жінок, дітей, людей похилого віку шукати порятунок від війни за межами нашої країни.

Після 24 лютого 2022 року мільйони українців опинилися за кордонами України. Тут ми прагнемо зберегти нашу культуру, мову, нашу ідентичність. Особливо важливим для нас є плекання нашої рідної православної віри, літургійної традиції, обрядових звичаїв.

На жаль, на цьому шляху у багатьох країнах Європи ми зустрічаємось з різного роду викликами і труднощами. Ми також стикаємося з постійними і масштабними спробами вкрасти душі наших людей з боку російських попів та їхніх поплічників з так званої «української» православної церкви Московського патріархату, які заполонили європейські міста.

Від так, ми звертаємося до Вас, Ваше Всесвятосте, з надією і уклінним проханням. Просимо Вашу Всесвятість заснувати спеціальну церковну структуру, яка б опікувалася православними українцями в країнах Європи та мала б нерозривний зв’язок з Вселенським Престолом і нашою Святішою Православною Церквою України.

У цій структурі, тип якої Ви, віримо, як найкраще визначите, ми б хотіли відчувати живу сув’язь з Константинополем і Києвом, дбайливо зберігати і розвивати нашу віру, добрі справи, любов до Бога і своєї Батьківщини-України.

Віримо і знаємо, що Ви, Ваше Всесвятосте - вірний і твердий друг України, разом з нашим Предстоятелем, Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм знайдете якнайкраще розв’язання цього питання.

З молитвою Вашої Всесвятості

Богдан РАЙЧИНЕЦЬ,

голова Європейського Конгресу Українців

Европейский Конгресс украинцев просит Патриарха Варфоломея создать структуру, которая бы опекала украинцев за рубежом - фото 122957