«Призываем праведный суд Божий на Путина, Патриарха Кирилла и их приспешников за все злодеяния», – заявление «Софийского братства»

22 марта, 10:13
Общество
«Призываем праведный суд Божий на Путина, Патриарха Кирилла и их приспешников за все злодеяния», – заявление «Софийского братства» - фото 1
Общественная организация «Софийское братство» издала сегодня заявление, в котором выражает искреннее соболезнование всем пострадавшим, семьям погибших и раненых в результате вооруженной агрессии и полностью осуждает руководство государства-агрессора в лице Путина и РПЦ в лице Кирилла за развязанную военную агрессию.

Подаем полный текст заявления на языке оригинала:

Заява Софійського братства щодо злочинної діяльності Російської Православної Церкви

Більше двох років триває повномасштабна російсько-українська війна. Війська Російської Федерації, натхненні злочинним «благословенням» Московського Патріарха, постійно здійснюють ракетні та дронові атаки по цивільних об’єктах, інфраструктурі та будівлях мирних мешканців України, сіючи жах, кров і смерть серед нашого народу.

У ці важкі часи Громадська організація «Софійське братство» висловлює щире співчуття всім постраждалим, родинам загиблих і поранених внаслідок збройної агресії.

«Софійське братство» цілковито засуджує керівництво держави-агресора в особі Путіна та Російської Православної Церкви в особі Патріарха Кирила за розв’язану військову агресію, злочинне сприяння й духовне її благословення, які спрямовані на знищення України.

Ми заявляємо, що разом покликані Євангелієм Ісуса Христа захищати свою країну, своїх ближніх від новітнього уособлення зла – рашизму, що має своїм ідеологічним підґрунтям неоімперську, неоколоніальну концепцію «русского мира».

Пам’ятаючи настанову Господа не судити (Мт. 7:1), закликаємо праведний суд Божий на Путіна, Патріарха Кирила та їх поплічників за всі злодіяння, заподіяні народу України, на всіх, хто причетний до пропаганди збройної агресії проти України. У цьому зв’язку вважаємо неприпустимим молитовні поминання патріарха Кирила як в Україні, так і за її межами.

Звертаємося до українців усього світу, особливо до єпископів, священників та мирян РПЦ українського походження: прислухайтеся до голосу свого серця, не будьте байдужими до нашого горя, відкиньте підсунуті вам молитви за перемогу російського війська! Адже таким чином ви молитеся за знищення українського народу – того народу, з колиски якого ви вийшли.

Ми закликаємо предстоятелів помісних Православних Церков дати свою правдиву оцінку проповідуваній РПЦ концепції «русского міра», що має явні ознаки єретичного вчення. Вважаємо, що Московський Патріарх мусить бути притягнутий до канонічної відповідальності за розпалювання ненависті та підтримку збройної агресії, якій він владно надає особливого метафізичного виміру.

Ми переконані, що Кирило Гундяєв за свою антихристиянську поведінку не має морального права посідати патріарший престол.

У ці дні Великого Посту закликаємо всіх особливо ревно молитися Богу за визволення України від знавіснілого окупанта, за нашу Перемогу та встановлення справедливого миру!

Зробимо усе можливе для матеріальної і духовної підтримки захисників України та всіх, хто постраждав у цю годину тяжких випробувань.

Нехай милість Господня буде з усіма нами!