Блог Владимира Неверука_image

Блог Владимира Неверука

«Просто дружба» між хлопцем і дівчиною. Таке можливо?

28.01.2014, 08:28
«Просто дружба» між хлопцем і дівчиною. Таке можливо? - фото 1
Що ми бачимо сьогодні в світі? Повсюди рекламуються вільні, розв’язані, ні до чого не зобов’язуючі відносини між хлопцями і дівчатами. Але чи правельно це з точки зору Біблії? Спробуємо розібратися?

t7LjRMaWDE0.jpg«Стережися молодечих пожадливостей, тримайся правди, віри, любови, миру з тими, хто Господа кличе від чистого серця» (2 Тим. 2:22). В кожного з нас є друзі, знайомі, товариші… А у молодих людей їх взагалі багато. Дружать, спілкуються між собою хлопці з хлопцями, дівчата з дівчатами і, звісно, хлопці з дівчатами. Але відразу ж тут постає питання: А чи можлива «просто дружба» між хлопцем і дівчиною? Вже уявляю, як дехто скаже, «ну звичайно можлива, це ж просто дружба!». Давайте порозмірковуєм над цим питанням глибше.

Найперше давайте глянемо, що каже словник:

Дружба — взаємна прихильність двох або більше людей, тісний їх зв'язок;

Любов — сильна прихильність, починаючи від схильності до пристрасті (це далеко не повний опис, але це вже любов). Цікаво, що любов є наступною сходинкою дружби і тому не буває кохання без взаємної прихильності. Самий тісний зв'язок – духовний зв'язок - є важливою складової будь-яких любовних відносин.

Дружба і любов мають багато спільних значень, однак в другому випадку з’являється сильна прихильність аж до пристрасті. Виникає сильне бажання бути разом, бути ніби одним цілим. Тільки з одною людиною. Тоді не залишається місця для інших. Друзів може бути багато – але кохана людина одна. І тоді навряд чи хтось захоче нею з кимось поділитися.)

Цікаво, що в Біблії ніде не згадується про дружні стосунки чоловіка і жінки. Є гарні приклади дружби Давида і Йонатана, Рут і Ноомі … І все. Напевне це тому, що Бог заклав потяг чоловіка до жінки на генному рівні, і в такому плані бути постійно і всюди разом з одною дівчиною, і при цьому являтись тільки «друзями» важко. Взагалі хлопець і дівчина досить різні між собою, і мають багато розрізнень. Психологія каже, що друзів ми шукаємо по схожості з собою, а дружину/чоловіка – по любові. Практика показує, що одружуються досить різні і по зовнішності, і по характеру хлопець і дівчина. Хоча навіть якщо вони і схожі по цим признакам, то всерівно вони різняться по статі! Звичайно, ми служимо в наших Церквах, працюємо на роботах, спілкуємося на зібраннях усі – і хлопці, і дівчата. Звичайно можуть бути друзі з дитинства… Але ж дружба – це щось більше ніж просто проведення часу разом на роботі чи служінні, чи в розвагах. Чи не так?

Звичайно, приємно, коли в компанії друзів (хлопців і дівчат), хтось буде жартувати/загравати, чи залицятись. «Прикольно» легко пофліртувати, чи заїхати на чай, а потім на торт, а потім ще на щось смачненьке…І часом так буває, що хлопець їздить в гості просто так, аби перекусити і розважитись, а дівчина вже нафантазує собі «золоті гори», а в результаті може сильно постраждати. Чиєсь серце може бути розбите.

У Римлян 12:2 ,написано: «Не стосуйтесь до віку цього». Та що ми бачимо сьогодні в світі? Повсюди рекламуються вільні, розв’язані, ні до чого не зобов’язуючі відносини між хлопцями і дівчатами, і ця практика хоче проникнути в Церкву. Хлопці просто по дружбі дозволяють собі «лежати» на колінах у дівчат або сидіти, тісно притулившись до них. Дівчата просто по дружбі цілують хлопців, вітаючись при зустрічі. Згадаймо про громадянські шлюби, які зарас так широко розповсюджуються. Молодь, підлітки не бачать нічого поганого в дуже тісних взаєминах, називаючи це просто дружбою. Просто по дружбі сьогодні один хлопець, завтра — інший. А в неділю — до церкви. Ось таке от християнство…

Чому не може бути дружби між хлопцем і дівчиною?

Ну що ж спробуємо розібратися:

-        Дружба автоматично припиняється якщо ваша (подруга / друг) вам симпатичні як жінка / чоловік відповідно;

-        А якщо дівчина хлопцю не подобається як жінка – то як вона може бути його близьким другом?! Вони ж різні по характеру. І взагалі, - в принципі! А чи може бути, що хлопцю подобається і та, і інша? Може він бабій? І ту любить, і та подобається. І та «подружка» і та «класна». А в результаті – ніяка. Хто постраждає? Дівчина. Такому хлопцю потрібно реально задуматися за свій духовний стан. І покаятися;

-        А якщо на момент початку ваших відносин пункт № 1 не виконався, ніхто не знає, що в процесі спілкування хтось з вас не розгледить у співрозмовнику щось більше. Підсумок? Дивись пункт перший.

Цікаво, що чим ближче хлопець зближається з дівчиною не тільки в фізичному, а і духовному сенсі, - тим сильніше його тягне далі. На цьому етапі вкрай важливо тверезо думати і бути максимально відвертим з протилежною статтю. І тоді дружба переростає в любов. Або в урочисте розбиття горщиків чи іншої кераміки.

Висновок:

Можна спілкуватися, можна бути приятелями. Але завжди треба бути чесним перед собою, перед вашим знайомим / приятелем / другом і перед Богом, кінець кінцем. Думається, що просто дружба між хлопцем і дівчиною не реальна. Це буде або чисто співпраця/спілкування, або серйозні відносини на основі любові. Звичайно, бувають виключення в питанні дружби, коли хлопець і дівчина вже мають свої пари (половинки). Але це скоріше виняток з правила. А в народі взагалі кажуть: «Є три друга: батько, мати та вірна дружина».

Я бажаю всім нам бути дружелюбними зі всіма, мати друзів (доречі їх не може бути багато – максимум кілька). І звичайно ж свою одну-єдину половинку, яка і буде,- і другом, і любов’ю.