Садовий: Храм УПЦ (МП) на Сихові збудовано незаконно

06.02.2018, 11:05
Садовий: Храм УПЦ (МП) на Сихові збудовано незаконно - фото 1

Андрій Садовий підтвердив слова активістів, які стверджують, що каплиця УПЦ (МП) на Сихові збудована незаконно. Він повідомив, що ця ділянка була виділена для УПЦ КП, а УПЦ (МП) мають лише рішення судів. Це єдині документи, на які вони опираються, адже ЛМР для них жодних документів не видавала.

Андрій Садовий підтвердив слова активістів, які стверджують, що каплиця УПЦ (МП) на Сихові є збудована незаконно. Він повідомив, що ця ділянка була виділена для УПЦ КП, а УПЦ (МП) мають лише рішення судів. Це єдині документи, на які вони опираються, адже ЛМР для них жодних документів не видавала.

Про це він повідомив під час брифінгу, з нагоди відкриття відремонтованої ділянки вулиці Личаківської, пише ІА ЗІК.

«Є земельна ділянка, виділена для УПЦ КП та є декілька судових рішень, прийнятих на користь УПЦ (МП). Ця дискусія вже триває близько 15 років і я надіюсь, що правоохоронці проведуть якісне розслідування і ми зрозуміємо, що це було. Звідки виникла пожежа», – почав розповідь міський голова.

На питання чи законно зведена ця будівля, відповів, що у ЛМР не проводили експертизи документів.

«Коли я почав працювати міським головою був статус-кво. З одного боку стояла церква УПЦ КП, а з іншої – каплиця УПЦ (МП). Ця ситуація триває вже більш як 10 років», – відповів Андрій Садовий.

Після чергового уточнюючого запитання зізнався, що жодних документів на будівництво у міській раді не видавали.

«Є рішення судів, що вони мають відповідні документи. Міська рада таких документів не видавала», – коротко підсумував спірне питання міський голова Львова.

Як повідомлялося, вночі 3 лютого у Львові горіла церква Української Православної Церкви (Московського Патріархату), яка розташована у спальному районів Сихів.

Раніше 28 січня біля храму УПЦ (МП) на пр. Червоної Калини, 89 у Львові відбувся пікет. Його учасники вимагали демонтувати незаконно зведену будівлю. Пікетувальники зазначили, що акція 28 січня – лише попереджувальна. Наступні пікети з вимогою демонтажу храму збираються провести біля Львівської міськради.

5 лютого у Львівську міськраду прийшли представники церкви Московського Патріархату – вимагали зустрічі з мером Львова. Потім вони попрямували до обласного управління Національної поліції та до голови ОДА.