• Головна
  • Новини
  • Сакральне мистецтво вихованки інтернату для дітей з особливими потребами викликало захоплення митців...

Сакральне мистецтво вихованки інтернату для дітей з особливими потребами викликало захоплення митців

09.12.2010, 12:51
Сакральне мистецтво вихованки інтернату для дітей з особливими потребами викликало захоплення митців - фото 1
Відкриття виставки робіт «Зустріч з Ісусом» вихованки Буківського дитячого будинку-інтернату для дітей з вадами розумового розвитку Олі Ноженко відбулося 8 грудня у Львові.

exklusiv.gifОля_Ноженко_1.jpgВідкриття виставки робіт «Зустріч з Ісусом» вихованки Буківського дитячого будинку-інтернату для дітей з вадами розумового розвитку Олі Ноженко відбулося 8 грудня у Львові. Виставка триватиме від 8 до 16 грудня за адресою: Львів, вулиця Руська, 10. Це вже 4 виставка робіт дівчини.

За словами помічниці і подруги Ольги Наталії Денис, дівчина малює змалку, проте більшість її картин не збереглася. Тому, окрім нових робіт, на виставці «Зустріч з Ісусом» представлено лише 5 фотокопій її давніших робіт, які Оля малювала ще під час першого візиту волонтерів до будинку-інтернату.

Як наголосила під час відкриття виставки іконописець Іванка Крип’якевич-Димид, вже з перших робіт Олі вона зрозуміла, що перед нею — талант. «Роботи Оля виконує, коли в будинку-інтернаті сонний час, коли їй ніхто не заважає, і, як каже Оля, вона малює, “поки фарби не засохнуть”», — розповіла Іванка Крип’якевич-Димид.

«Одразу після відкриття таланту дівчини ми взялися за те, щоб зробити виставку робіт Олі», — пояснила Наталя Денис. Як розповіли під час презентації робіт художниці, рік тому, у вересні, відбулася перша виставка робіт у храмі УГКЦ на Сихові (Львів). Наступну виставку побачили діти Сихівської школи мистецтв. А остання виставка була в Українському католицькому університеті в рамках тижня творчості людей з особливими потребами.

Ікона_44.jpg«Коли ми готували виставку «Зустріч з Ісусом», то намагалися показати найкраще, що збережено», — розповіла Наталя Денис.

Мистецтвознавець Наталя Космолінська дала такий опис творчості Олі Ноженко: «Ми маємо величезний пласт українського наївного малярства, наївного сакрального мистецтва. Художники наївного мистецтва, які не вчились професійно малювати, малювали не за канонами, а за власними уявленнями, вплітаючи в сакральну тему багато свого особистого. Так само авторка не просто імітує ті події, які були 2 тисячі років тому, а переживає все особисто». Мистецтвознавець зізналася, що у цих роботах вражає велика професійність. «У композиціях, у виставлянні фігур, у сміливій колористиці є нагадування про класичне сакральне мистецтво», — додала Наталя Космолінська.

Ікона_22.jpgПід час відкриття виставки іконописець Руслан Сірий сказав, що «в цих роботах є гармонія краси з відлунням любові, а в цьому додатку якраз є вершина того, чого людина прагне у своєму житті – пізнати істину, і саме Оля відкрила її у своєму серці». На думку Руслана Сірого, Оля отримала «повноту ласки і талант від першого Професора – Від Бога».

Як вважає директор «Symbolum Sacrum» Мар’яна Кавінська, «мистецтво несе не уявлення, а живу правду», і роботи Олі своєю близькістю до людини допомагають пізнавати Бога.

Організувала виставку «Зустріч з Ісусом» Наталя Денис за сприяння Мальтійської служби допомоги, Марійського товариства «Милосердя», Українського католицького університету, ТзОВ «Колір ПРО» та дизайн-студії «Брама».

Довідка:

Ікона_.jpgНоженко Ольга Олексіївна народилася 26 жовтня 1982 р. у Києві. В пологовому будинку мати-одиначка відмовилася від дитини. Інвалід 2-ї групи з дитинства. Діагноз – олігофренія в стадії дебільності. Перші 5 років свого життя Оля провела у дитячому будинку „Берізка” м. Київ, тоді – в дитячому будинку №1 м. Львова. В 1991 році дівчинка почала навчатися у Добромильській  спеціальній школі інтернаті, де проявила здібності до малювання і співу. Після школи, в 2003 році, Олю направили в Буківський будинок-інтернат, де вона проживає досі.

Родичів дівчина не має, в будинку-інтернаті її ніхто не навідує. Оля займається малюванням, основна тематика її творів – сакральна. Її роботи брали участь у різних мистецьких виставках.