Created with Sketch.

Саміт Альянсу професіоналів-християн: «Усе, що робите, робіть як для Бога!»

16.05.2013, 17:49

«Змінюй суспільство через свою професію і переконання» - під таким гаслом відбувся Саміт Альянсу професіоналів-християн 20-21 квітня в Києві.

Гостями Альянсу стали політики, громадські діячі, представники Церков, молоді активісти громадських та християнських організацій. Варто зазначити, що діяльність Альянсу професіоналів-християн благословили Глави усіх традиційних християнських Церков в Україні – УПЦ, УПЦ КП, УАПЦ, УГКЦ і РКЦ та лідери найбільших протестантських Церков – ЄХБ та ХВЄ. Проте лідерська присутність українських Церков на Саміті була недостатньою.

Загалом у Саміті взяли участь більше ста учасників, що представляли різні організації, професії та конфесії. Спільною темою стали необхідність змін, християнське свідчення через різні професії і покликання – маленькі кроки, що згодом приведуть до масштабних трансформацій. Історичним натхненням праці для активістів Альянсу став перехід військ Ганнібала через Альпи – одна гора, інша, і ось вже Рим.

Щоб допомогти молодим християнам пробиратися через гори, на Саміт завітали представники різних конфесій, такі визнані моральні авторитети як проректор УКУ Мирослав Маринович, екс-глава УГКЦ Любомир (Гузар), економіст і меценат Богдан Гаврилишин, а також політики, серед яких народний депутат України Петро Порошенко.

Мирослав Маринович закликав не боятися труднощів і свідомо йти на жертву, без якої неможливі справжні досягнення для християн. «Так збудований цей світ, що без жертви ви не створите щось нове. …Хай відійдуть убік також ті, хто не спроможний здобутися на солідарність, хто воліє не любити, щоб не обманутися; не довірити, щоб не розчаруватись. Живіть у своїй «хатці скраю», але не здивуйтеся, коли рано чи пізно зло дістане вас і там. Бо зло, яке не зустрічає опору, проникає в кожну шпаринку… Отож я запрошую в дорогу тих, хто розуміє: бути солідарним – це не бідніти, а збагачуватися… Моральним може бути лише той народ, члени якого солідарно підтримують один одного… Почнімо з маленького – хай оця громада буде маленьким євангельським гірчичним зерном» - зазначив колишній політв’язень і дисидент.

На його думку, поведінка християн в сучасному суспільстві повинні відрізнятися від поведінки загалу. «Християнина має бути видно відразу, як було їх видно в Римській імперії, де християни вели себе по іншому, наприклад не складали жертви поганським богам. Зараз усі складають жертви сучасним божкам – владі, грошам, і часто різниці між християнами і нехристиянами і не бачу», - наголосив Мирослав Маринович.

До Європи через християнські цінності

Почесні гості Саміту Блаженніший Любомир (Гузар) і Петро Порошенко, які виступали в одній секції, зупинилися на питанні цінностей, зокрема європейських.

У той час як Петро Порошенко говорив про зміни, які повинні відбутися в Україні, щоб були підписані необхідні документи про асоційоване членство в Європейському Союзі, Блаженніший Любомир зупинився на глобальнішому розумінні місця України в Європі.

«Мені не подобається, що в ЗМІ часто пишуть Європа й Україна, – пояснив він. – Ми були Європою від самих початків. Про це свідчить історія. Наприклад, київського князя Ярослава Мудрого називали «свекром Європи». Маючи, якщо не помиляюся, дванадцятеро дітей, він одружував їх з синами і доньками королів, князів всього європейського континенту. Ярославові діти почували себе деінде, як вдома, оскільки були європейцями. Даний історичний факт має глибоке значення для нас. Але чи нині ми справді маємо той європейський дух? Я був би нещирим, якби відповів ствердно. Однак то не наша вина. Українців насильно намагалися відірвати від Європи. Так само насильно намагалися відірвати від Бога. Це відбувалося майже паралельно. Тому, переживаючи сьогодні певні труднощі, мусимо боротися за те, щоби згадані європейські цінності стали для нас програмою щоденного життя».

Петро Порошенко зізнався, що для нього було несподіванкою отримати запрошення виступити на Саміті. «Назва «християни-професіонали» дуже зобов’язуюча. Якщо я маю гордість відносити себе до християн, то до професіоналів ще треба дорости, а вже поєднання цих двох – це велике завдання», – пояснив політик.

На його думку, щодо європейських і християнських цінностей Україні треба пройти довгий шлях і починати варто з побутового. «Європейська інтеграція, європейські цінності, християнські цінності починаються з кожної окремої людини. Ми маємо творити атмосферу, у якій люди зможуть чинити по-християнськи», – зазначив Порошенко.

Молодь, ініціативи та зміни

Богдан Гаврилишин закликав молодих людей не бути надто терпеливими. «Насправді ми можемо змінити набагато більше речей, аніж ми думаємо. Тому не будьмо надто терпеливі. І навіть більше, не існує такого, що ми не можемо змінити. Все, що існує в цьому світі, існує заради того, щоб його змінити. І все, що є в Україні, існує для того, щоб молоді люди могли це змінити», – зазначив він.

Він вважає, що Україна потребує тотальної трансформації, не просто безсистемних точкових реформ, і молоді люди повинні відіграти ключову роль у цих реформах. «Я вірю, що країну можна трансформувати, і це зроблять люди наймолодшої генерації», – наголосив пан Гаврилишин. Але він також зазначив, що довга праця: «Це не забіг на 100 чи 400 метрів. Це марафон, який щойно вже розпочався».

Як доказ його слів протягом двох днів були представлені різноманітні ініціативи – як абсолютно світські, наприклад лобіювання закону проти куріння у громадських місцях чи «Студреспубліка», так і християнські.

Олена Шабуніна розповіла про громадський рух "Тиждень Подружжя" – щорічний проект, метою якого є зробити подружжя та шлюб головними темами в країні, об’єднавши для цього зусилля громадських організацій, державних та недержавних інституцій, медіа та журналістів, християнських Церков, бізнесу та всіх небайдужих до цієї теми людей.

Відома журналістка та громадська активістка Ганна Гопко поділилася досвідом, як їй з друзями-однодумцями вдалось подолати тютюнове лобі та розповіла про ініціативу побудови лікарні для онкохворих дітей.

Віталій Шабінун, голова правління Центру протидії корупції, розповів, як за допомогою Асоціації юристів-християн вдалося запинити корупційні тендерні закупівлі.

Руслан Кухарчук представив громадський рух «Всі разом!» – неформальне об’єднання громадських організацій та громадських ініціатив.

Співачка Оксамита познайомила учасників Саміту з громадським рухом «Живи», метою якого є надихати людей відноситися до життя як до великого Божого дару, не розділяючи соціальну складову і проповідь, пропагувати довге, щасливе життя, а також розповідати про життя вічне.

Руслан Малюта представив рух «Україна без сиріт», який вже багато років працює над проблемою сирітства в Україні. «Нам потрібно дивитися на причину сирітства – це відсутність любові та турботи в сім’ях. Зовні все може виглядати нормально, але дитина почуватиметься сиротою», – зазначив Руслан. Його мрія є радикальною – в Україні не має бути закладів для сиріт, навіть дуже добрих і комфортних. Він закликає до біблійного всиновлення, коли усиновлення базується не на потребі батьків, а на потребі дитини – мати сім’ю.

Юля Солоха розповіла про рух «За тверезу Україну», який є зовсім новою ініціативою та існує лише два місяці. Метою руху є зменшення шкоди від вживання алкоголю в Україні, розробляючи, просуваючи та вплив на ухвалення відповідного законодавства.

Усі представлені проекти показали наскільки багато є різноманітних ініціатив, які іноді доповнюють одне одного, іноді конкурують, іноді пропонують різні підходи до тієї ж проблеми, а тому існує потреба у парасольковій організації, якою до певної міри є Альянс професіоналів-християн. Проте також необхідна підтримка офіційних Церков.

Цю думку відстоює Юрій Чорноморець. «Досвід Альянсу професіоналів-християн свідчить, що християнське громадянське суспільство можливе і воно щось може змінити в цій країні, коли його лідерами є самі Церкви. Без ідейного і благодатного лідерства традиційних для України Церков все дуже наївно, дуже по-дитячому і дуже звичайно… Все-таки Церквам сьогодні потрібна симфонія не з державою, а з суспільством», - зазначив він на своїй сторінці в соціальній мережі.

Продовження буде…

«Основне наше бачення на майбутнє - це продовжувати сприяти розвитку професійних християнських спільнот. А для цього будемо розробляти і реалізовувати нові проекти, до прикладу «За тверезу Україну», чи «Боротьба з корупційними проявами у сфері державних закупівель», - поділився планами на майбутнє Сергій Гула, представник Асоціації християн-юристів. – «Саміт дав можливість Асоціаціям ближче пізнати один одного. Обмінятися спільними думками та започаткувати нові проекти. Саміт виконує об'єднавчу роль для Асоціацій, що в майбутньому дозволить нам бути ще ефективнішими як для суспільства, так і для Бога».

Більше фото на сторінці Альянсу професіоналів-християн

Читайте також
Репортажі “Побачити священне у буденному”: у Львові експонують унікальну фотовиставку про обличчя і молитву Єрусалиму
16 травня, 15:15
Репортажі «Сутінки перед світанком…» ― історії про те, чому українців не здолати
16 травня, 09:00
Репортажі Церква та держава: пошук оптимальної моделі для співпраці
16 травня, 13:55
Репортажі У Римі підсумували понад 30-літній досвід підтримки Мальтійським Орденом України
16 травня, 08:45