СБУ прийшла з обшуками до Івано-Франківської єпархії УПЦ МП

СБУ прийшла з обшуками до Івано-Франківської єпархії УПЦ МП - фото 1
У неділю, 27 листопада, СБУ почала безпекові та перевірочні заходи в Івано-Франківській єпархії УПЦ МП. Обшуки проводять в храмі Різдва Христового.

Про це йдеться на facebook-сторінці управління СБ України в Івано-Франківській області, передає "Еспресо.Захід".

"Служба безпеки України проводить контррозвідувальні безпекові заходи на території єпархіального управління та культової споруди місцевої єпархії УПЦ МП у Івано-Франківську. Заходи відбуваються спільно з Національною поліцією та Національною гвардією у межах системної роботи СБУ з протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні", – йдеться в повідомленні.

За участі представників церкви правоохоронці проводять огляд території та приміщень єпархії. Спецпризначенці шукають заборонені предмети та перевіряють дані про наміри використання єпархії як осередку "русского міра".

Суспільному в СБУ зазначили, що обшуки проводять на території та в храмі Різдва Христового Української Православної Церкви Московського Патріархату, що на вулиці Довженка.

Вранці 22 листопада Служба безпеки України провела контррозвідувальні заходи на території Свято-Успенської Києво-Печерської лаври у Києві, а також на території Корецького Свято-Троїцького монастиря та приміщень Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ МП.

Згодом в СБУ розповіли, що в приміщеннях УПЦ МП знайшли проросійську література, мільйони готівки та підозрілих росіян.

25 листопада Служба безпеки провела контррозвідувальні заходи на території Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (МП) та знайшли там методички з Москви, російське громадянство у керівництва та посвідчення окупантів.

26 листопада СБУ прийшла з обшуками до єпископа УПЦ МП в Тернополі.