• Головна
  • Новини
  • Архимандрит Никита каже, що це СБУ змусила роздягнутися співробітників єпархії...

Архимандрит Никита каже, що це СБУ змусила роздягнутися співробітників єпархії

27.11.2022, 11:48
Архимандрит Никита каже, що це СБУ змусила роздягнутися співробітників єпархії - фото 1
Секретар Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП архимандрит Никита заявив, що представники СБУ під час перевірки на території єпархії нібито змусили всіх співробітників роздягнутися і сфотографували їх під загрозою розстрілу.

Його звернення опубліковано 25 листопада у Facebook єпархії, передає видання Гордон.

Священнослужитель нагадав, що його призначили архиєреєм в Івано-Франківську єпархію на минулому Синоді УПЦ МП – перевірки СБУ він пов'язує із цим.

Він показав вибиті двері у приміщенні і заявив, що в єпархії сталася "віроломна подія".

"О 7.00 ми почули якісь незрозумілі звуки. Виявляється, що співробітники Служби безпеки України... приїхали до нас і захотіли привітати мене з обранням на Івано-Франківську кафедру, мабуть. Хоча зачепили не тільки мене, а й керуючого Чернівецької єпархії. Нас розбудили, розбили двері, нас вивели зі своїх кімнат, усіх, хто перебував у єпархії, приставили до стіни, роздягли і, виявляється, сфотографували... А потім усілякі добавки непристойні, ви, мабуть, усе це читали. Господь суддя усім тим, хто це написав", – заявив архімандрит Никита.

Він зазначив, що якщо автори "непристойних повідомлень" мають докази, то нехай вони доведуть написане.

"Слава Богу, пострілів не прозвучало, хоча такі погрози були. Я готовий до пострілів, я не боюся смерті, але дуже прикро, що державні служби України зовсім не демократичні і використовують якісь деспотичні методи звичайних обстежень, які вони мають право проводити", – додав секретар єпархії.

За його словами, обшуки тривали 12 годин.

Прес-центр СБУ за підсумками перевірки повідомляв, що співробітники спецслужби знайшли в єпархії документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва єпархіальних структур, склади з гуртовими партіями прокремлівської літератури, а на комп'ютерах керівництва єпархії виявили "фотокопії посвідчень рашистів, які брали участь у бойових діях проти українських військ".

Видання LB.ua повідомило з посиланням на джерела, що у келії митрополита Чернівецького і Буковинського Мелетія "застали в момент фізичної близькості" архимандрита Никиту з юнаком, який співає у місцевому хорі, до того ж хлопцю лише 17 років. LB.ua опублікувало фото хориста, який стоїть біля стіни з піднятими руками в самій білизні. Видання "Ґрунт" пізніше опублікувало аналогічне фото і самого архимандрита.