СБУ провела обшуки на території Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП

СБУ провела обшуки на території Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП - фото 1
Служба безпеки України провела контррозвідувальні заходи на території Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП.

Про це йдеться на Фейсбук-сторінці СБУ.

В результаті слідчих дій правоохоронці виявили документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва єпархіальних структур.

Також викрито листування керівників єпархії зі своїми московськими кураторами, в яких вони отримують «методички» щодо «особливостей» проведення церковних Літургій після повномасштабного вторгнення.
Представники РПЦ ставили завдання займатися дезінформацією щодо суспільно-політичної обстановки в Україні та ситуації на фронті. Зокрема, вимагали від священиків УПЦ МП заперечувати збройну агресію РФ, розповідати про нібито утиски «Московської Церкви» тощо.

Служба безпеки України знайшла і склади з оптовими партіями прокремлівської літератури, яка вихваляє країну-агресора та закликає підтримати окупантів.

Крім того, під час огляду комп’ютерів керівництва єпархії виявлено фотокопії посвідчень рашистів, які брали участь у бойових діях проти українських військ. Серед таких документів – посвідка «героя росії», підписана міністром оборони рф за «захоплення Криму» у 2014 році.

Наразі у межах кримінального провадження, розпочатого слідчими Служби безпеки за ч. 2 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України, тривають процесуальні дії.

Заходи з викриття правопорушень проводили співробітники СБУ Чернівецької області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

СБУ провела обшуки на території Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП - фото 103292
СБУ провела обшуки на території Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП - фото 103293
СБУ провела обшуки на території Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП - фото 103295
СБУ провела обшуки на території Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП - фото 103296
СБУ провела обшуки на території Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП - фото 103297