СБУ викрила інтернет-агітаторів, які розпалювали релігійну ворожнечу

СБУ викрила інтернет-агітаторів, які розпалювали релігійну ворожнечу - фото 1
Служба безпеки України викрила інтернет-агітаторів, які займалися розповсюдженням інформації, спрямованої на розпалювання релігійної, міжнаціональної ворожнечі та підтримку сепаратизму.

Про це повідомляє ZIK з посиланням на пресслужбу відомства

За попередніми даними слідства, житель Черкас на замовлення кураторів з РФ готував провокаційні матеріали, розміщуючи їх на пропагандистських інтернет-ресурсах. У них автор публічно засуджував існування однієї з українських конфесій, а також активно підтримував діяльність ватажків незаконних збройних формувань так званої "Л/ДНР".

Під час обшуку за місцем проживання зловмисника правоохоронці виявили комп'ютерну техніку і флешки з доказами протиправної діяльності. Експертиза показала, що вилучені матеріали містять ознаки розпалювання міжконфесійної та релігійної ворожнечі.

Зараз фігуранту повідомлено про підозру у ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або релігійних переконань) Кримінального кодексу України.

Викриття зловмисника проводилося спільно з Національною поліцією під процесуальним керівництвом прокуратури Черкаської області.

На Житомирщині Коростишівський районний суд засудив місцеву інтернет-агітаторку, яка на персональній сторінці в одній із соціальних мереж закликала до насильницької зміни державної влади і розпалюванні міжнаціональної ворожнечі.

Рішенням суду фігурантку визнано винною у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) і ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України.

Обліковий запис інтернет-пропагандистки заблокований, протиправні звернення - видалені.