«Передавати католикам Севастополя історичну споруду в центрі міста немає підстав, оскільки католицизм завжди був зброєю проти православ’я», — таку заяву з трибуни Севастопольської міськради зробив член фракції «Комуністи Севастополя» Артем Мальцев
Як повідомляє on-line газета «Новий Севастополь», проти передачі проголосувало 11 «регіоналів» (31 не голосував), 7 представників «Русского блоку», 7 — комуністів (1 утримався), 3 — ПСПУ і 2 депутати з «Народної партії»; 2 депутати від «Сильної України» проігнорували голосування.
Він повідомив, що зібрав в архіві матеріали щодо цього приміщення. «Російська Православна Церква не заперечувала проти будівництва 100 років назад католицького храму, оскільки серед нижчих чинів офіцерського складу російського флоту було не менше 12% вихідців з Польщі, Західної України, Литви і Західної Білорусі, де був католицизм», — підкреслив депутат.
«Під час «холодної війни» Ватикан надихав гонку озброєнь і боротьбу з Радянським Союзом і з православ’ям зокрема. З розпадом СРСР, у незалежній Україні розпочався спланований тиск Ватикану і Католицької Церкви з метою витіснення православ’я. У західних областях України для цього використовували католицькі і греко-католицькі общини. У Севастополі таких можливостей немає. Місцева католицька громада є малочисельною. Говорять про 300 її членів, але до міськради з вимогами приходять 7 людей. І ця малочисельна католицька громада намагається здійснити цю експансію в Севастополі. На якій підставі місто повинне робити малочисельній громаді такі подарунки? Католицизм завжди був зброєю проти православ’я. Нагадую, що близкь 80 % мешканців міста-героя хрещені у Православній Церкві», — сказав Артем Мальцев депутатам Севастопольської міськради. З подібним закликом депутат-комуніст звернувся під час попереднього розгляду цього питання.
Він також закликав зберегти дитячий кінотеатр у цьому приміщенні.
Як повідомляють у римо-католицькій громаді, їм вже пропонували викупити це приміщення або збудувати нове.
Як РІСУ вже повідомляла, римо-католицька громада Севастополя вже майже 20 років домагається повернення їм приміщення колишнього костелу, якому у листопаді цього року виповнюється 100 років.