За 20-21 травня лоно УПЦ МП залишило 9 громад: по три у Київській і Хмельницькій, дві у Тернопільській і по одній у Волинській, Черкаській і Вінницькій. А 19 травня ПЦУ поповнилася 14 громадами.
Парафіяни храму Різдва Пресвятого Богородиці УПЦ МП с. Ясногородка Фастівського району 20 травня перейшла до ПЦУ. Про це повідомив на своїй фейсбук-сторінці о. Павло Найденов.
У суботу, 21 травня, на Білоцерківщині у селі Дрозди на сільських зборах більшістю голосів (66 — за і 12 — проти) релігійна громада Казанської ікони Божої Матері перейшла у лоно Православної Церкви України, — повідомив о. Микола Гопайнич.
У Білогородській громаді розпочався процес переходу храмів УПЦ МП до Православної Церкви України. Перші збори релігійної громади відбулися 21 травня в селі Лука. До скверу перед храмом Святого Миколая прийшли понад 150 осіб, — повідомили на сторінці Білогородської сільської ради.
Віддати свій голос мали право лише мешканці села Лука, які заповнювали спеціальний протокол із зазначенням ПІБ, контактного телефону, адреси та ставили особистий підпис.
За підсумками голосування 145 представників релігійної громади села Лука проголосували «за» перехід до Православної церкви України, 7 осіб утрималися.
За два тижня настоятель храму протоєрей Володимир Ломага має надати відповідь, чи лишається й надалі очолювати парафію.
Наступні збори заплановані 22 травня в селі Стоянка біля храму Святителя Миколая.
21 травня ще одна релігійна громада Хмельниччини вирішила покинути Московський патріархат. Про перехід парафіян храму св. Миколая до Православної Церкви України в селі Буртин повідомляє видання Є з посиланням на сторінку громади ПЦУ міста Полонне.
Під час зборів громади, які відбулися біля храму, усі присутні проголосували за перехід до Православної Церкви України.
Сьогодні також релігійна громада села Почапинці провела зібрання, на якому розглянула питання щодо переходу під юрисдикцію Православної Церкви України. Парафіяни місцевого храму одноголосно підтримали актуальне рішення, — повідомляють на сторінці Чемеровецької тергромади.
Також у Вишнополі Староостропільської ОТГ парафіяни на зборах виявили намір доєднатись до ПЦУ. Але місцевий священник не підтримав таке рішення. Поза тим присутні скріпили підписами своє бажання молитись українською мовою і мати власну українську церкву, — повідомляє видання "Літописець".
21 травня з Московського патріархату до Рівненсько-Волинської єпархії Православної Церкви України перейшла Свято-Іллінська парафія с. Борочиче Луцького р-ну Волинської обл. разом зі своїм настоятелем митр. прот. Юрієм Зарафутдіновим.
"Сердечно вітаємо їх в сім’ї Помісної Христової Української Церкви!", — повідомив на своїй фейсбук-сторінці єпископ Гавриїл (Кризина).
Громада парафії Вознесіння Господнього с. Широка Гребля з Вінниччини на зборах прийняла рішення вийти із УПЦ МП і перейшла в лоно ПЦУ. На жаль, настоятель громади не підтримав рішення своєї пастви, — повідомляє о. Володимир.
У селі Сахнівка Корсунь-Шевченківського району парафіяни місцевої церкви, що перебувала під владою МП, проголосували за перехід до ПЦУ. На зборах не було місцевого священника отця Сергія – він відмовився брати участь у такому переході — мовляв, стане зрадником.
"Свідомість у сахнівчан прокинулася з початком бойових дій. Кожен висловлював свою думку за власною ініціативою, і вона була однозначною. Місцевого священника прихожани любили й поважали, але післ 24 лютого любов до України перемогла все. Кажуть, війна показала його справжнє обличчя. Ніхто не був проти отця, тільки просили, щоб від підтримав перехід села до ПЦУ. Оскільки священник відмовився – зробили це без його згоди", — розповідає видання Вікка.
19 травня відбулися загальні збори Свято-Успенської парафії села Точевики Рівненського району. На них одноголосно було прийнято рішення про зміну підлеглості у канонічних та організаційних питаннях Українській Православній Церкві (Православній Церкві України) шляхом підпорядкування Управлінню Рівненської єпархії ПЦУ та шляхом внесення відповідних змін до Статуту релігійної громади.
Релігійна громада святого апостола і євангеліста Луки с. Шумбар на Тернопільщині 19 травня ухвалила рішення про перехід до ПЦУ. Архиєпископ Тернопільський і Кременецький Нестор видав указ про прийняття парафії до складу Тернопільської єпархії. Опікуватися парафією буде єрей Володимир Малярчук. Про це повідомили на фейсбук-сторінці єпархії.
19 травня до управління Тернопільської єпархії прибули представники громади с. Великі Загайці з проханням прийняти парафію до складу ПЦУ. У цьому селі перейти у лоно помісної Української Церкви виявила бажання половина релігійної громади. Тож наразі у місцевому храмі Воздвиження Хреста Господнього парафії ПЦУ та УПЦ МП служитимуть почергово.
Про інші переходи 19 травня РІСУ повідомляла раніше.