Перша громада на Миколаївщині залишила МП. І не тільки там

Перша громада на Миколаївщині залишила МП. І не тільки там - фото 1
Вчора, 19 травня, митрополит Миколаївський і Вознесенський ПЦУ Володимир (Ладика) прийняв до своєї єпархії релігійну громаду Святого Духа зі с. Суха Балка і призначив її настоятелем протоєрея Володимира Михайлишина.

Відповідні документи подали до обласної військової адміністрації (ОВА) для реєстрації змін до статуту громади.

"Сьогоднішня подія є знаковою і дуже важливою для нас. Водночас із невимовним болем від споглядання і усвідомлення того, що відбувається в нашій країні, ми вибороли нашу "маленьку" перемогу. Щиро віримо в те, що наші незламні Захисники вже дуже скоро теж здобудуть перемогу", — повідомила у фейсбуці Ангеліна Рябушенко.

У Хмельницькому - фото 93472
У Хмельницькому

 

Вчора також відбулися збори релігійної організації Свято-Покровської церкви мікрорайону Лезневе Хмельницької ТГ. Присутні одностайно підтримали перехід з УПЦ МП до помісної Православної Церкви України. Про це повідомляє Олександр Чорнієвич.

19 травня парафія в ім’я святих Косьми і Даміана у селі Сукачі Іванківського району Київської області разом з настоятелем протоєреєм Миколаєм Гринівим, відповідно до поданого прохання, була прийнята до складу Переяславсько-Вишневської єпархії Православної Церкви України з юрисдикції УПЦ Московського патріархату. Про що видано відповідний указ.

У благословення керуючий єпархією передав громаді Богослужбове Євангеліє українською мовою.

Перша громада на Миколаївщині залишила МП. І не тільки там - фото 93471

Храм святих Косьми і Даміана є новобудовою — 6 вересня 2006 року його освятив Блаженніший Митрополит Володимир (Сабодан), — повідомляють в єпархії.

На Тернопільщині до ПЦУ приєдналася парафія Різдва Пресвятої Богородиці села Піщатинці Кременецького району. 19 травня 2022 року представники релігійної громади прибули до Тернополя й подали прохання про прийняття парафії до складу Тернопільської єпархії. Архиєпископ Тернопільський і Кременецький Нестор це прохання задовольнив.

Перша громада на Миколаївщині залишила МП. І не тільки там - фото 93469

19 травня до митрополита Вінницького і Барського ПЦУ Симеона звернувся священник УПЦ МП протоєрей Ярослав Микитин з проханням прийняти його у клір Вінницько-Барської єпархії Православної Церкви України. Разом із своїм настоятелем прохання про приєднання до Православної Церкви України подали віряни з чотирьох парафій, на яких протоєрей Ярослав служить вже понад двадцять років.

Підписавши відповідний указ, митрополит Симеон прийняв протоєрея Ярослава Микитина та парафії храмів Вознесіння Господнього с. Уланів, святого великомученика Димитрія Солунського с. Пагурці, святого апостола і євангелиста Іоана Богослова с. Рогинці та храму святих безсрібників і чудотворців Косми і Даміана с. Чернятинці Уланівського ОТГ Хмільницького району Вінницької області до складу Вінницько-Барської єпархії Православної Церкви України.

Перша громада на Миколаївщині залишила МП. І не тільки там - фото 93470