• Головна
  • Новини
  • Щоб утримувати молодь в церквах, п'ятидесятники України навчають її лідерству...

Щоб утримувати молодь в церквах, п'ятидесятники України навчають її лідерству

24.07.2012, 10:52

Давид Вандепут, керівник П’ятидесятницької спільноти молодіжних лідерів Європи PEFI виступив на панельній дискусії «Досвід європейської молоді: уроки та застереження», яка відбулася в рамках XV Всеукраїнського молодіжного фестивалю, що проходить на Житомирщині з 5 по 12 липня.

Давид Вандепут, керівник П’ятидесятницької спільноти молодіжних лідерів Європи PEFI виступив на панельній дискусії «Досвід європейської молоді: уроки та застереження», яка відбулася в рамках XV Всеукраїнського молодіжного фестивалю, що проходить на Житомирщині з 5 по 12 липня, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт ЦХВЄУ.

Учасниками дискусії були представники вищого духовенства Церкви християн віри євангельської України, які починали своє служіння в роботі з молоддю, та нинішні регіональні молодіжні керівники. На експертній зустрічі говорили про проблеми виховання християнської молоді в церквах, обмінювалися досвідом ефективних методик та обговорювали шляхи подолання прірви між старшим та молодшим поколінням.

«Цей захід для того, щоб узяти уроки на основі європейських помилок у вихованні молоді в церкві, - каже Богдан Левицький, відповідальний за молодіжне служіння від ЦХВЄУ. – Заборони – це неефективний метод виховання. Забороняючи, треба пропонувати альтернативу, і якщо молодь не знайде її в церкві, тоді шукатиме її поза церквою».

Давид Вандепут належить до церкви християн віри євангельської і є головуючим над молодіжними керівниками церков ХВЄ у Європі. На його думку, занепад моралі та духовності серед європейської молоді пояснюється зменшенням сильних лідерів у церквах, які б могли показати приклад та повести за собою. Підйом нових лідерів у церквах є пріоритетним завданням і не лише в Європі, але і в Україні. На панельній дискусії також наголошувалося на тому, що у розвитку молодіжної культури не потрібно орієнтуватися на іноземні методики – вони не завжди спрацьовують, а часто й взагалі шкодять, потрібно шукати підхід відповідно до ментальності народу. «У церквах є люди, так звані, прихожани, які лише присутні, але рішення служити людям та Богу ще не визріло, - ділиться спостереженнями Давид. - Наша мрія – провести молодіжний з’їзд на 1 млн. молоді, щоби пробудити вже воцерковлених християн».

По суті, на Україні Малинфест і є таким з’їздом, на якому ведеться подвійна робота як з воцерковленими християнами, так і тими, хто ще не навернений до конкретної християнської спільноти.

«Еталоном інтелігентності є християнство, і це потрібно показати для молоді, а це можливо лише тоді, коли церковне духовенство житиме не в ногу зі світом, а в ногу із часом, - підсумував Богдан Левицький.