Щонайменше 400 актів насильства скоєно проти християн в Індії в першій половині 2023 року
Прро це повідомляє Слово про слово.
Більшість цих насильницьких дій сталися в Уттар-Прадеш, найбільш густонаселеному штаті Індії, де було зафіксовано 155 інцидентів, згідно з доповіддю, опублікованою Об’єднаним християнським форумом і переданою The Christian Post.
Чхаттісгарх посів друге місце з 84 випадками, за ним йдуть Джаркханд з 35 і Харьяна з 32. Найбільше випадків насильства зафіксовано в районах Джаунпур в Уттар-Прадеш і Бастар в Чхаттісгарх − 13 і 31 інцидент відповідно.
Згідно з висновками UCF, кількість насильницьких інцидентів проти християн в Індії неухильно зростає з 2014 року, причому значний сплеск спостерігається в 2021 і 2022 роках.
У своїй заяві група також зазначила, що в червні було зафіксовано найбільшу кількість нападів на християнську спільноту, в середньому три інциденти на день.
УКФ висловив серйозну стурбованість ситуацією в північно-східному штаті Маніпур, де насильство призвело до втрати щонайменше 130 життів і спричинило руйнування понад 400 церков.
На тлі цих звірств, за словами УКФ, християнська спільнота зіткнулася з непропорційною кількістю арештів у порівнянні з обвинуваченими особами. Організація звернула увагу на розбіжність у подачі офіційних скарг до поліції: 63 скарги були подані проти християн, що призвело до ув’язнення 35 пасторів. Ця диспропорція існує, попри те, що жертвами такого насильства стають самі громади, підкреслили в УКФ.
Вони також наголосили на зловживанні Законом про свободу віросповідання, широко відомим як «антиконверсійне» законодавство, заявивши, що неправдиві звинувачення в конверсії на підставі цього закону призвели до численних скарг на членів християнської спільноти до міліції.
Національний координатор УКФ ЕйСі Майкл в інтерв’ю UCA News повідомив, що група подала петицію до Верховного Суду щодо збільшення кількості нападів і фальшивих поліцейських справ проти християнської спільноти.
У петиції міститься прохання призначити спеціальну слідчу групу, що складається з відставних старших офіцерів поліції, для вивчення списків інцидентів, наданих як урядом, так і УКФ. Мета полягає в тому, щоб встановити прозоре розуміння ситуації.
Майкл висловив занепокоєння з приводу того, що уряд покладається на звіти третіх сторін − які зазвичай подаються індуїстськими націоналістичними групами, а не передбачуваними «жертвами» − і його нездатність підтвердити передбачувані випадки насильницького навернення в іншу віру.
Попри численні звернення UCF до високопосадовців, включаючи президента Друпаді Мурму, прем’єр-міністра Нарендру Моді та міністра внутрішніх справ Союзу Аміта Шаха, вони досі не отримали відповіді.
Для християн Індії 2021 рік став «найжорстокішим роком» в історії країни: за рік було зафіксовано щонайменше 486 насильницьких випадків переслідування християн.
«Майже у всіх інцидентах, про які повідомлялося по всій Індії, натовпи месників, що складалися з релігійних екстремістів, або вривалися на молитовні зібрання, або обшукували людей, які, на їхню думку, брали участь у насильницькому переході в іншу релігію», − йдеться у звіті UCF.