«Шлях до відновлення України» – УКУ запускає міжнародний навчальний курс

30 вересня, 10:41
Суспільство
«Шлях до відновлення України» – УКУ запускає міжнародний навчальний курс - фото 1
Бізнес-школа УКУ та Факультет суспільних наук разом з міжнародними експертами запускають англомовний курс «Шлях до відновлення» («Road to Recovery»).

Джерело: УКУ

Курс націлений на пошук рішень щодо відновлення України. Результатом командної роботи стане низка проектів, які представлять українським та міжнародним партнерам.

Український католицький університет залучив до курсу викладачів з Гарварда, Сиракузького університету, Стенфорда, Оксфорду, Університету Нотр-Дам та Інституту Нановіка, Університету Колорадо. Міжнародні наставники мають експертизу у сферах юриспруденції, політиках безпеки, дизайні, бізнесі, журналістських розслідуваннях, управлінні та сталому економічному розвитку.

Керівницею курсу стала Софія Опацька, проректорка УКУ, декан-засновниця Бізнес-школи УКУ. Серед викладачів – декан Факультету суспільних наук Володимир Турчиновський, керівниця Бізнес-школи Ярина Бойчук та академічна директорка LvBS Наталія Обозненко.

«Шлях до відновлення України» – УКУ запускає міжнародний навчальний курс - фото 122071

«В орбіті університету є багато висококласних міжнародних експертів та викладачів. Більшість з них відвідали УКУ вже після повномасштабного вторгнення. Вони вболівають за Україну і хочуть поділитись своєю експертизою. Для нас важливо, щоб наші студенти мали нагоди з такими людьми попрацювати над дуже конкретними ініціативами. Ми вже сформували низку проектів у різних напрямках: повоєнна відбудова, використання штучного інтелекту, архітектура національної безпеки та інші. Тому студентам з різних програм має бути цікаво, корисно відвідати цей курс. В УКУ ми прагнемо, щоб знання формувались на перетинах», — розповідає Софія Опацька.

Декан Факультету суспільних наук Володимир Турчиновський переконаний, що Україна має потужний потенціал, який можна і треба використовувати для побудови нових моделей суспільного розвитку:

«Яким чином ми можемо трансформувати моральну енергію, солідарність та досвід боротьби за нашу свободу у перемогу, справедливий мир та сталий розвиток і розбудову України? Це питання ми, як університетська спільнота, ставимо перед собою. Одна із ключових інтуїцій полягає у тому, що Україна сьогодні є не тільки полем битви, а й унікальною лабораторією, у якій народжуються інновації та випробовуються нові моделі і практики суспільного розвитку. Курс “Road to Recovery”, ініційований Бізнес-школою та Факультетом суспільних наук, спрямованим на використання потенціалу України як лабораторії», — пояснює Володимир Турчиновський.

«Шлях до відновлення України» – УКУ запускає міжнародний навчальний курс - фото 122072

Результатом курсу будуть 5-7 напрацювань (політик, конкретних прикладів, проектних розробок) від студентів, які стануть елементами стратегії УКУ 2030 та впроваджуватимуться у співпраці з українськими та міжнародними партнерами.

Упродовж семестру студенти працюватимуть у малих робочих групах під керівництвом провідних міжнародних експертів над дослідженням певної проблеми (збір інформації, інтерв’ю та аналіз) та дизайном способів і моделей її вирішення.

Попередньо дослідницькі задачі лежатимуть у таких площинах:

  • Як будувати стійкі спільноти та інституції?
  • Яка роль університету у часі війни та у повоєнній відбудові?
  • Журналістика в дії: екологічні травми України розказані за допомогою інструментів штучного інтелекту.
  • Як збудувати правову архітектуру національної безпеки?

До створення курсу УКУ залучив міжнародних експертів з широкою географією університетів і експертизою у багатьох сферах.

Теги: #УКУ