«Шлях до відновлення України» – УКУ запускає міжнародний навчальний курс
Курс націлений на пошук рішень щодо відновлення України. Результатом командної роботи стане низка проектів, які представлять українським та міжнародним партнерам.
Український католицький університет залучив до курсу викладачів з Гарварда, Сиракузького університету, Стенфорда, Оксфорду, Університету Нотр-Дам та Інституту Нановіка, Університету Колорадо. Міжнародні наставники мають експертизу у сферах юриспруденції, політиках безпеки, дизайні, бізнесі, журналістських розслідуваннях, управлінні та сталому економічному розвитку.
Керівницею курсу стала Софія Опацька, проректорка УКУ, декан-засновниця Бізнес-школи УКУ. Серед викладачів – декан Факультету суспільних наук Володимир Турчиновський, керівниця Бізнес-школи Ярина Бойчук та академічна директорка LvBS Наталія Обозненко.
«В орбіті університету є багато висококласних міжнародних експертів та викладачів. Більшість з них відвідали УКУ вже після повномасштабного вторгнення. Вони вболівають за Україну і хочуть поділитись своєю експертизою. Для нас важливо, щоб наші студенти мали нагоди з такими людьми попрацювати над дуже конкретними ініціативами. Ми вже сформували низку проектів у різних напрямках: повоєнна відбудова, використання штучного інтелекту, архітектура національної безпеки та інші. Тому студентам з різних програм має бути цікаво, корисно відвідати цей курс. В УКУ ми прагнемо, щоб знання формувались на перетинах», — розповідає Софія Опацька.
Декан Факультету суспільних наук Володимир Турчиновський переконаний, що Україна має потужний потенціал, який можна і треба використовувати для побудови нових моделей суспільного розвитку:
«Яким чином ми можемо трансформувати моральну енергію, солідарність та досвід боротьби за нашу свободу у перемогу, справедливий мир та сталий розвиток і розбудову України? Це питання ми, як університетська спільнота, ставимо перед собою. Одна із ключових інтуїцій полягає у тому, що Україна сьогодні є не тільки полем битви, а й унікальною лабораторією, у якій народжуються інновації та випробовуються нові моделі і практики суспільного розвитку. Курс “Road to Recovery”, ініційований Бізнес-школою та Факультетом суспільних наук, спрямованим на використання потенціалу України як лабораторії», — пояснює Володимир Турчиновський.
Результатом курсу будуть 5-7 напрацювань (політик, конкретних прикладів, проектних розробок) від студентів, які стануть елементами стратегії УКУ 2030 та впроваджуватимуться у співпраці з українськими та міжнародними партнерами.
Упродовж семестру студенти працюватимуть у малих робочих групах під керівництвом провідних міжнародних експертів над дослідженням певної проблеми (збір інформації, інтерв’ю та аналіз) та дизайном способів і моделей її вирішення.
Попередньо дослідницькі задачі лежатимуть у таких площинах:
- Як будувати стійкі спільноти та інституції?
- Яка роль університету у часі війни та у повоєнній відбудові?
- Журналістика в дії: екологічні травми України розказані за допомогою інструментів штучного інтелекту.
- Як збудувати правову архітектуру національної безпеки?
До створення курсу УКУ залучив міжнародних експертів з широкою географією університетів і експертизою у багатьох сферах.