Синод ПЦУ виключив зі свого штату єпископа Філарета (Панку)

Синод ПЦУ висключив зі свого штату єпископа Філарета - фото 1
Синод ПЦУ висключив зі свого штату єпископа Філарета
Синод Православної Церкви України, який 9 липня відбувся у Києві, виключив зі штату ПЦУ єпископа Білгород-Дністровського Філарета (Панку).

Про це йдеться у рішеннях Синоду.

Як зазначають його учасники, владика Філарет відмовився від послуху ПЦУ, перейшов до УПЦ КП і прийняв від почесного Патріарха Філарета (Денисенка) титул архиєпископа.

"Преосвященний єпископ Філарет (Панку) та очолювані ним релігійні структури додержувалися і додержуються румунсько-молдовської літургійної традиції і як такі ніколи не представляли українську діаспору, перебуваючи у складі Української Православної Церкви Київського Патріархату, а потім – Православної Церкви України за ікономією.

Враховуючи все це – передати судження про подальший канонічний статус Преосвященного єпископа Філарета (Панку), колишнього Білгород-Дністровського, та підлеглих йому релігійних структур до відання Румунської Православної Церкви, про що сповістити Блаженнійшого Румунського Патріарха Даниїла та Високопреосвященного Митрополита Бессарабського Петра", - йдеться у рішенні Синоду ПЦУ.

Учасники Священного Синоду ПЦУ також залишили єпископу Філарету (Панку) право подати апеляцію на це рішення на ім'я Предстоятеля ПЦУ Епіфанія.

Філарет (Панку) приєднався до УПЦ Київського Патріархату 2005 року. Синод його призначив єпископом Фалештським і Східно-Молдовським.

31 липня 2005 року Патріарх Філарет у співслужінні архиєреїв Київського Патріархату висвятив його на єпископа під час Божественної Літургії у Свято-Володимирському соборі м. Києва.

У 2019 році він ввійшов до єпископату новоствореної ПЦУ. Проте вже наступного року перейшов до новоствореної УПЦ КП.