Синод ПЦУ заборонив у служінні єпископа

Синод ПЦУ заборонив у служінні єпископа - фото 1
Титулярний єпископ Шепетівський ПЦУ Адріан (Кулик) звільнений на спокій із забороною звершення публічних богослужінь.

Про це йдеться в постанові Синоду ПЦУ, засідання якого відбулося 22 листопада в Синодальній залі Митрополичого дому – Резиденції Предстоятеля Православної Церкви при Михайлівському Золотоверхому кафедральному соборі.

Як йдеться на сайті ПЦУ, після завершення одного року з часу прийняття зазначеної Постанови Священний Синод матиме судження про подальше служіння єпископа.

Синод заслухав повідомлення Предстоятеля ПЦУ про справу щодо обвинувачення титулярного єпископа Шепетівського Адріана (Кулика) у порушенні, за яке передбачене суворе канонічне покарання (27 Апостольське правило, 9 правило Константинопольського Двократного собору).

Після заслуховування інформації у справі та особистих пояснень титулярного єпископа Шепетівського Адріана (Кулика), в яких він частково визнав себе винним у висунутих звинуваченнях, Священний Синод дійшов висновку, що єпископ Адріан (Кулик) дійсно вчинив порушення, за які канонічними правилами (27 Апостольське правило, 9 правило Константинопольського Двократного собору) передбачене суворе покарання.

У зв’язку з цим титулярний єпископ Шепетівський Адріан звільнений на спокій із забороною звершення публічних богослужінь. Після завершення одного року з часу прийняття зазначеної Постанови Священний Синод матиме судження про його подальше служіння.

Як РІСУ інформувала, Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній відсторонив єпископа Шепетівського Адріана Кулика від виконання архієрейських обов’язків та звершення богослужінь на час розслідування справи, за якою його обвинувачують у побитті жінки.

Синод ПЦУ заборонив у служінні єпископа - фото 82812

Відповідне розпорядження опубліковано на офіційному сайті Православної Церкви України.