• Головна
  • Новини
  • Синод РПЦ підтримав будівництво єдиного економічного простору між "братніми слов’янськими народами" на цінностях православної цивілізації...

Синод РПЦ підтримав будівництво єдиного економічного простору між "братніми слов’янськими народами" на цінностях православної цивілізації

07.10.2010, 12:14
Синод РПЦ підтримав будівництво єдиного економічного простору між "братніми слов’янськими народами" на цінностях православної цивілізації - фото 1
Члени Синоду РПЦ, засідання якого відбулося 6 жовтня, закликали до публічного обговорення заяви експертного комітету «Економіка і етика», створеному при Патріарху Московському.

Синод_РПЦ_1.jpgЧлени Синоду РПЦ, засідання якого відбулося 6 жовтня, закликали до публічного обговорення заяви експертного комітету «Економіка і етика», створеному при Патріарху Московському. На думку членів Синоду, до публічного обговорення цього документу потрібно залучити представників політичних партій, ділових кіл та громадськості країн, «які творять канонічну території Російської Церкви».

Загалом, як інформує офіційний сайт Московської Патріархії, Синод висловив задоволення проведеним в Києві засіданням комітету «Економіка і етика» та ухваленою на ньому заявою.

Як РІСУ уже інформувала, засідання комітету в Києві та ухвалена на ньому заява були присвячені темі міждержавного стратегічного партнерства в економічній сфері. Як йдеться в заяві, творити це партнерство мають «братні слов’янські народи, що вийшли з одної купелі хрещення — Київської Русі», зокрема і український народ.

«Єдиний економічний простір потребує міжнаціональної інтеграційної ідеології і в новій, заснованій на цінностях православної цивілізації, прикладній етиці бізнесу. Сформулювавши її спільними зусиллями Церкви і економістів, ми зробимо безпрецедентний прорив в справі підвищення моральності в господарюванні, політиці і в суспільстві в цілому», — йдеться у прийнятій комітетом заяві.

У підсумковому документі Патріарша рада «Економіка і етика» закликає будувати міждержавні економічні відносини на принципах ефективності, справедливості та солідарності. Реалізація цих принципів, на думку учасників Патріаршої ради, передбачає:

• підготовку, моральне виховання і своєчасне висування кваліфікованих кадрів у сферах управління та економіки, без яких модернізаційний прорив не може відбутися;
• створення умов для рівноправної участі країн у формуванні євроазійської інтеграційної моделі, в тому числі у створенні регіональної валютно-фінансової системи, що в перспективі зможе сприяти оздоровленню економіки і відходу від сировинної залежності;

• спільне проведення політики випереджального розвитку економіки за рахунок відродження конкурентоспроможності галузей народного господарства і створення нових високотехнологічних виробництв, що дозволить забезпечити наших громадян кваліфікованими робітниками місцями і зніме соціальну напруженість у суспільстві.

До складу Патріаршого ради «Економіка і етика» входять: Президент України Віктор Янукович, прем'єр-міністр України Микола Азаров, перший заступник голови Державної Думи Росії Олег Морозов, заступник голови Державної Думи Олександр Бабаков, відповідальний секретар Комісії Митного союзу Сергій Глазьєв, міністр сільського господарства Росії Олена Скринник, керівник ЦВК партії «Єдина Росія» Андрій Воробйов, голова організації малого і середнього підприємництва «Опора Росії» Сергій Борисов, президент «Ділової Росії» Євген Юр'єв, представники федеральних органів законодавчої і виконавчої влади Російської Федерації та України, Російської академії наук , Національної академії наук України, провідних наукових центрів, що займаються вивченням проблем економічного розвитку, фахівці в області релігійно-громадської думки, представники профспілок і громадських організацій.