• Головна
  • Новини
  • Синод РПЦ звинуватив українців у насильницьких діях стосовно УПЦ (МП)...

Синод РПЦ звинуватив українців у насильницьких діях стосовно УПЦ (МП)

30.07.2014, 11:05
Синод РПЦ звинуватив українців у насильницьких діях стосовно УПЦ (МП) - фото 1
У Даниловому монастирі в Москві Синод РПЦ на своєму засіданні 25 липня підтримав Заяву Вищої церковної ради Російської Православної Церкви від 28.02.2014р., у якій було звинувачено українців в насильницьких діях стосовно УПЦ (МП) в Україні.

Синод_РПЦ.jpgУ Даниловому монастирі в Москві Синод РПЦ на своєму засіданні 25 липня підтримав Заяву Вищої церковної ради Російської Православної Церкви від 28.02.2014р., у якій було звинувачено українців в насильницьких діях стосовно УПЦ (МП) в Україні. Про це повідомляє «Католицький оглядач» з посиланням на офіційний сайт РПЦ.

Як заявила Вища церковна рада РПЦ, православні святині України стикнулися з неприхованими погрозами. На думку представників РПЦ, Києво-Печерська лавра та Почаївська лавра зовсім законно перебувають у власності УПЦ (МП) і саме через це стали об’єктами нападів радикалів. Також до об’єктів нападів РПЦ зарахувало Єпархіальне управління Сумської єпархії УПЦ (МП).

РПЦ також висловила вдячність тим, хто начебто захистив згадані об’єкти від осквернення.

Окрім того, у документах цього засідання Синоду РПЦ постійно згадується неправдива оцінка ситуації в Україні, де, на думку Синоду РПЦ, триває громадянська війна.

Як йдеться у повідомленні «Католицького оглядача», Почаївська лавра, яка 1839 року насильно відібрана від греко-католицьких монахів оо. Василіян і до сьогоднішнього дня знаходиться у руках московського православ’я, не була об’єктом жодних нападів невідомих радикалів. Проте, саме ця святиня стала центром розповсюдження на галицьких і волинських теренах агресивної антиукраїнської російської шовіністичної пропаганди, спрямованої на розпалювання ворожнечі до усіх немосковських християн.