• Головна
  • Новини
  • Синод УПЦ КП закликав УПЦ (МП) та частину УАПЦ об’єднатися в єдину Помісну Українську Православну Церкву...

Синод УПЦ КП закликав УПЦ (МП) та частину УАПЦ об’єднатися в єдину Помісну Українську Православну Церкву

22.02.2014, 18:01
Сьогодні, 22 лютого, Синод УПЦ КП прийняв два звернення з приводу необхідності невідкладного подолання розділення Православної Церкви в Україні. Одне звернення скероване до УПЦ (Московського Патріархату), друге – до частини єпископату УАПЦ.

Сьогодні, 22 лютого,  Синод УПЦ КП прийняв два звернення з приводу необхідності невідкладного подолання розділення Православної Церкви в Україні. Одне звернення скероване до УПЦ (Московського Патріархату), друге – до частини єпископату УАПЦ.

Як наголошує Синод УПЦ КП: «У цей трагічний і доленосний момент історії українського народу як ніколи очевидною є потреба подолати розділення Православної Церкви в Україні, яке триває вже понад 20 років, та утворення в Україні єдиної Помісної Української Православної Церкви. Існуюче розділення тісно пов’язане з розділенням у суспільстві, живить його і підживлюється від нього. Єдина Помісна Церква повинна і могла би відігравати потужну миротворчу та об’єднуючу роль в суспільстві, сприяти порозумінню між різними силами, недопущенню розпалювання ворожнечі на національній, релігійній, регіональній, мовній основі»

В УПЦ КП звертаються до єпископату і духовенства Української Православної Церкви (Московського Патріархату) зі словами: «Нам слід відкинуті всі колишні образи та залишити в минулому суперечки. Маємо негайно розпочати діалог про об’єднання в єдину Помісну Православну Церкву. Переконані, що Вселенський Патріарх та більшість інших Помісних Православних Церков з радістю приймуть наше спільне рішення про подолання в Україні церковного розділення та визнають автокефалію єдиної УПЦ. Від слів про необхідність об’єднання мусимо переходити до справ, бо лише у справах виявляється щирість нашого спільного бажання припинити розділення Церкви в Україні.

Синод УПЦ КП також звернувся до єпископів УАПЦ:  Митрополита Макарія та очолюваної ним Львівської єпархії,  митрополита Андрія та очолюваної ним Івано-Франківської єпархії, до парафій Тернопільської єпархії та інших парафій УАПЦ.

Як наголошують в УПЦ КП, всі попередні спроби через діалог прийти до об’єднання УПЦ КП та УАПЦ завершувалися малоплідно через особисту позицію митрополита Мефодія (Кудрякова), «який на словах завжди підтримує об’єднання, а на ділі робить все, щоби руйнувати і не допускати його».

«Дії митрополита Мефодія свідчать, що він – несамостійний у своїх рішеннях і діє так, як йому «радять». Ми звертаємося безпосередньо до тих, хто представляє реальну повноту УАПЦ – до Львівської та Івано-Франківської єпархій УАПЦ на чолі з їх архієреями, до парафій УАПЦ в Тернопільській та інших областях України із закликом – невідкладно розпочати процес об’єднання. Чекаємо на ваші пропозиції та відкриті до конструктивного діалогу з метою якнайшвидше подолати незрозуміле для парафіян та невиправдане розділення між нами. Ми гарантуємо збереження в складі Київського Патріархату цілісності структури Львівської та Івано-Франківської єпархій УАПЦ на чолі з їх нинішніми архієреями. Що стосується Тернопільської єпархії УАПЦ, то її структура визначатиметься згідно волі її духовенства», – йдеться у зверненні Синоду УПЦ КП до єпископів УАПЦ.