Синод УПЦ МП підбив підсумки діяльності за 2021 рік

Синод УПЦ МП підбив підсумки діяльності за 2021 рік - фото 1
27 грудня 2021 року під головуванням Предстоятеля Української Православної Церкви УПЦ МП Митрополита Онуфрія в дистанційному режимі відбулось засідання Священного Синоду. Були підбиті підсумки діяльності Української Православної Церкви МП у 2021 році.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

В УПЦ МП найбільш знаковими подіями назвали: з’їзд представників "захоплених" храмів Української Православної Церкви МП, з’їзд чернецтва, святкування річниці Хрещення Русі та Міжнародна наукова конференція, присвячена богословсько-канонічному осмисленню принципу соборності Церкви і питання першості серед Помісних Православних Церков.

Синод УПЦ МП наголосив на активному соціальному служінні Церкви. Так, допомогу від УПЦ МП отримали: 182 геріатричні центри, 168 шкіл-інтернатів, 1800 багатодітних сімей. Крім того, для безхатченків були організовані 204 пункти для щоденної видачі гарячих обідів. Загальна сума по всіх напрямкам соціальної роботи у 2021 році, як зазначають в УПЦ МП, склала майже 30 мільйонів гривень.

Крім того, УПЦ МП відкрила дві нові парафії за кордоном.

Синод УПЦ МП наголосив на активному спілкуванні у 2021 році з Помісними Православними Церквами: "Архиєреї Української Православної Церкви мали молитовне спілкування з ієрархами Антіохійської, Єрусалимської, Грузинської, Сербської, Румунської, Болгарської, Албанської, Польської, Православної Церкви Чеських земель і Словаччини, Православної Церкви в Америці, а також з тими архиєреями Кіпрської та Елладської Церков, які залишилися вірними православним канонам".

В УПЦ МП похвалилися "хорошими статистичними показниками". Як йдеться у звіті Синоду, "збільшилась кількість монастирів, парафій, священнослужителів та монахів".