Синод єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ обговорив душпастирство в умовах пандемії

13.02.2021, 18:57
Католики
Синод єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ обговорив душпастирство в умовах пандемії - фото 1
9-10 лютого 2021 року під головуванням  Глави УГКЦ Патріарха Святослава відбулася Вісімдесят сьома сесія Синоду єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви.

У праці Синоду взяли участь усі єпископи УГКЦ, які діють на території України та мають обов’язок брати участь в цьому Синоді, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Головною темою цієї синодальної сесії було – «Соціальне служіння в парафії в умовах коронавірусної пандемії». З доповідями на головну тему виступили: владика Василь Тучапець, керівник Відділу соціального служіння Патріаршої курії УГКЦ.

Члени Синоду прийняли низку рішень для покращення соціального служіння в Києво-Галицькому Верховному Архиєпископстві УГКЦ, з врахуванням сучасних викликів і труднощів, зокрема, спричинених пандемією коронавірусу.

На засіданні прийнято Інструкцію про порядок планування будівництва, реконтрукції, розпису, облаштування і збереження храмів та інших сакральних споруд і предметів богослужбового призначення.
Усі правлячі архиєреї доповіли про душпастирську ситуацію у своїх єпархіях і екзархатах, проаналізували виклики та обмінялися досвідом душпастирювання в умовах пандемії.

Окрім цих питань, отці Синоду заслухали звіт про діяльність Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я УГКЦ, який склала Севастіяна Карвацька, ЧСВВ., голова цієї комісії. Сестра прозвітувала про численні вже реалізовані проекти, та ті, що перебувають у процесі реалізації, про соціальну та харитативну діяльність комісії, духовну формацію та відповіді на нові виклики спричинені пандемією COVID-19.

Щодо останнього - вона поінформувала членів Синоду про діяльність Антикризового комітету УГКЦ, а саме: організація та реалізація обсервації медичного персоналу в Патріаршому домі в перші місяці пандемії; духовний та психологічний супровід медиків, котрі проживали в Патріаршому домі; співпраця з головами антикризових центрів міста і області для координування спільних дій; тестування духовенства та монашества нашої Церкви; повне забезпечення медкапеланів швидкими тестами та всіма засобами особистого захисту; співпраця медичних капеланів з медиками; придбання кисневих концентраторів для постковідних хворих, та ін.

Значну частину синодального часу владики приділили розгляду питання суспільної дискусії стосовно реформи церковний календаря. Вони випрацювали погоджену синодальну позицію з цього питання.

Отці синоду застановлялись також над питанням історичної пам’яті - 75-ми роковинами Львівського псевдособору. Про заплановані заходи з цього приводу доповів п. Олег Турій, Директор Інституту історії Церкви Українського католицького університету.

Про військове капеланство в Україні та його правове забезпечення Синодові доповів о. Андрій Зелінський, Заступник керівника Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ.

В розділі блоку фінансових питань доповідав прот. Любомир Яворський, Патріарший економ та розповів про економічно-фінансові здобутки і плани на майбутнє УГКЦ у цій сфері, а також - про успішну діяльність Відкритого недержавного пенсійного фонду «Покрова», заснованого Церквою.

Вісімдесят восьму сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви вирішено провести в другому кварталі 2021 року Божого.